Weleda

 

EN RGB Weleda Logo 2018 - grey -scr

 

Rok založenia:

1921

Motto:

"V súlade s prírodou a človekom" je pre Weleda oveľa viac než len fráza, je to skutočný systém porozumenie, ktorý uplatňujú od založenia spoločnosti.

Charakteristika:

Švajčiarska spoločnosť Weleda začínala v roku 1921 v kôlni ako farmaceutické laboratórium s vlastnou záhradou plnou liečivých byliniek.

Bola založená rakúskym filozofom a prírodovedcom Rudolfom Steinerom, holandskú lekárkou Itou Wegmanovou a Oskarom Schmiedel, chemikom a lekárnikom z Mníchova v Nemecku. Filozofická ideológie a vysoké hodnoty antroposofia stále pretrvávajú a sú základom filozofie spoločnosti.

Všetko začalo okolo roku 1920, kedy sa tri intelektuálne a duchovné priekopníci rozhodli uviesť do života rôznorodá témy antropozofické výučby a výskumnej činnosti. V roku 1921 Dr. Ita Wegmanová otvorila Klinický a terapeutický inštitút v Arlesheimu vo Švajčiarsku, kde v starostlivosti o pacientov využívali antropozofickú medicínu. S Itou úzko spolupracoval ako chemik Oskar Schmiedel a Rudolf Steiner, s ktorou spolupracoval na výrobe prvého prípravku na liečbu rakoviny, ktorý obsahoval imela a ktorý sa používa dodnes.

Priekopníci prišli s revolučnou myšlienkou a vyvinuli prvú farmaceutické výrobky pomocou konceptu, ktorý doteraz vytvára filozofiu výrobkov Weleda - medicína by mala poskytnúť kľúčový podnet pre vlastné liečivé schopnosti tela, alebo ak vyliečenie môže byť dosiahnuté pomocou holisticky formulovaných farmaceutických výrobkov, ktoré stimulujú telo k uzdraveniu seba samého.

Názov Weleda bol zavedený až v roku 1928 a bol upravený z mena germánskeho liečiteľa a proroka Veledy. Rudolf Steiner osobne navrhol logo, ktoré sa dodnes používa. Na ňom je štylizovaná palicu a Aeskulapův had - ide o symbolické a mytologické spojení s liečením. Okolo palice je nakreslený symbol pre darovanie a prijímanie symbolizujúce liečebný prístup spoločnosti Weleda a jej spoločenskú zodpovednosť.

V súčasnej dobe vyrába produkty v troch pretekoch. Ústredie je stále vo Švajčiarsku a ďalšie pobočky vo Francúzsku a Nemecku. Tieto tri závody spracúvajú väčšinu z 1000 prírodných a udržateľne získaných surovín na výrobu produktov Weleda. Približne 81% surovín pochádza z ekologického alebo biodynamického poľnohospodárstvo a kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.

Medzi prvé produkty patrili Rozmarínový vlasový olej (1922), Podporný vápnik (1924), Brezová šťava (1924), Masážny olej s arnikou (1926), Skin Food (1927) a Ihličnanová kúpeľ (1927), ktoré nájdeme v portfóliu dodnes. V 50. a 60. rokoch sa objavili ďalšie klasické produkty ako Čaj pre dojčiace ženy (1950), Rakytníková šťava (1955), Pleťová voda (1959), Krém na holenie (1960), Levandulová kúpeľ (1961), Balzam na nohy ( 1962) a Gaštanový šampón (1966). V roku 1960 bol uvedený Nechtíkový detský olej a bol položený základ úspešného radu starostlivosti o dieťa, ktorá je založená na biodynamicky pestovaného nechtíka lekárskom.

Weleda vyrába viac ako 120 produktov prírodnej kozmetiky, 10 dietetika a 2500 liekov. Všetky výrobky sú založené výhradne na prírodných látkach, produkty neobsahujú umelé konzervačné látky a farbivá.

Spoločnosť Weleda má skvelú obchodnú povesť kvality, dôvery a udržateľného rozvoja podnikania. Weleda ctí udržateľnosť od samého začiatku, je zodpovedná od nákupu surovín cez výrobu kozmetických a farmaceutických výrobkov až po balenie a distribúciu.

Weleda je priekopníkom a dnes popredným svetovým výrobcom holistickej prírodnej kozmetiky a liečiv pre antropozofickú terapiu. Weleda je dnes globálna spoločnosť, zamestnáva po celom svete približne 2500 ľudí a predajne spoločnosti Weleda sa nachádza vo viac ako 50 krajinách na všetkých kontinentoch.

Zaujímavosť:

V roku 2006 otvorila spoločnosť Weleda France oázu pohody Espace Weleda, kde sú okrem iného aj exkluzívne liečebné kúpele a obchody.

V roku 2007 vytvorila spoločnosť Weleda a ďalšie popredné výrobcovia prírodnej kozmetiky neziskovú iniciatívu NaTrue, ktorá definuje jasné medzinárodné normy pre používanie termínu "prírodná kozmetika" a zabezpečuje transparentnosť pre spotrebiteľov vydávaním certifikátov Natrum.

Kľúčoví ľudia:

zakladateľ spoločnosti Rudolf Steiner, Ita Wegmanová, Oskar Schmiedel

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 32 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 32 položiek celkom