Fluf

Unknown

 

Rok založenia

2005

Význam mena značky

Krásne, organické a umývateľné obedové vrecká, tašky a opakovane použiteľné veci, to je to, o čom Fluf je!

Charakteristika

Všetko to začalo vankúšom. V roku 2005 spoluzakladateľky Nathalie Butterfield a Terra Kushner mali víziu vytvoriť vankúšik, ktorý by bol výhradne z prírodných a udržateľných materiálov.

V roku 2009 začali do svojej ponuky pridávať ďalšie produkty najskôr kabelky a potom opakovane použiteľné nákupné tašky. Nakoniec sa rozhodli uzavrieť obchod s vankúšmi a naplno sa sústrediť na navrhovanie a výrobu nového produktového radu Fluf. Približne v tejto dobe mali Nathaliu a Terra malé deti, ktoré začali chodiť do školy. Zistili, že ponúkané vrecká na obed sú z drvivej väčšiny zapáchajúce, plné toxínov a chemikálii. Preto sa rozhodli, že vyrobia lepšiu a zdraviu bezpečnejšiu tašku na detské obedy. V roku 2010 predstavili prvú kolekciu obedových vrecúšok, ktoré doteraz na trhu neboli – vrecká z organickej bavlny, ktoré je možné prať v práčke.

Všetky produkty Fluf sú vyrábané ručne z kvalitnej organickej certifikovanej GOTS bavlny. Tašky Fluf sú netoxické, vyrobené z ekologických materiálov a spĺňajú najvyššie medzinárodné štandardy bezpečnosti. Vodeodolná podšívka je vyrobená z rPET s certifikáciou GRS (Global Recycle Standard) a spĺňa STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Všetky farbivá a atramenty na textílie sú netoxické. Produkty neobsahujú BPA, PVC, PFAS, PFC, ftaláty, ťažké kovy, AZO, retardéry horenia, formaldehyd a ďalšie. Všetko je pravidelne testované nezávislými tretími stranami (TÜV, SGS a BV) na toxicitu, bezpečnosť potravín a kvalitu.

Čím nás značka zaujala

Kvalitné a oku lahodiace produkty s jednoduchým a originálnym designom, ktoré sú ručne vyrábané z organických a recyklovaných materiálov. Časť svojho zárobku venujú mnohým neziskovým organizáciám. Výrobky Zip Lunch Bags a Flip Snack Bags získali prvé miesto v súťaži Clean + Conscious Award 2021.

Pôvod

Kanada

Kľúčoví ľudia

Zakladateľky Nathalie Butterfield a Terra Kushner

                     

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom