Mylo

 

mylo_logo_folly

Rok založenia

2013

Motto

"Nezabúdaj, že najdôležitejšie je zdravie tvojho tela ... preto ho Rozmaznávaj! Len čistá a rozmaznaná pokožka sa vám dlhodobo odvďačí zdravým vzhľadom. "

Charakteristika

Zakladateľka Barb sa inšpirovala darčekom, knihou o výrobe mydiel v čase našich babičiek. Bola tak uchvátená, že ich začala skúšať vyrábať sama a v roku 2013 vyrobila svoje prvé levanduľovej mydlo. Postupne zistila, že táto doma vyrobená kozmetika je účinnejší ako tá lekárenská a pustila sa aj do výroby kozmetiky.

Barb sa v procese vytvárania ideálnej starostlivosti o pokožku našla. Má rada kreatívnu prácu a vášeň pre vymýšľanie a miešanie nových produktov ju posunula až k otvoreniu malého "handmade" obchodu s prírodnou kozmetikou pre celú rodinu vrátane štvornohých miláčikov.

Mylo je ručne vyrábaná kozmetika inšpirovaná prírodou. Efektívne spája silu jednotlivých ingrediencií tak, aby dodala pokožke potrebnú starostlivosť a zbytočne ju nezaťažovala syntetickými látkami. Vlastné receptúry vyvíja a testuje vo svojom okolí.

Mylo vo svojich produktoch používa tie najkvalitnejšie prírodné zložky. Pri ich výbere myslí nielen na ich účinky, bezpečnosť, ale aj na etický a ekologický aspekt. Uprednostňuje suroviny lokálne, organické a fair trade. 99% zložiek sú prírodného pôvodu, kvety levandule a nechtíka lekárskeho pochádzajú priamo z jej záhradky. Do ich receptúr sa podarilo zahrnúť bio slnečnicový olej zo Slovenska, konopný a makový olej z Čiech, hroznový olej z Maďarska.

Kozmetika je certifikovaná a dermatologicky testovaná a tiež výrobky pre psíkov sú schválené štátnou veterinárnou kontrolou.

V čom nás značka Mylo zaujala?

Značka Mylo sa dá jednoducho popísať Purity-Simplicity-Nature. Základom výrobkov Mylo je jednoduchá receptúra ​​bohatá na účinné a výživné látky. Jednoduchý dizajn obalov, ktoré sú vytvorené s ohľadom na životné prostredie, na možnosť recyklácie a zero waste.

Kľúčoví ľudia

Barbora Gážová alias "Barb"

mylo_barb

Žiaden tovar od výrobcu Mylo nebol nájdený....