Alnatura

LOGO_ALNATURA_WEB

 

Rok založenia

1984

Charakteristika

Nemecká značka potravín Alnatura bola založená v roku 1984. Dnes už celosvetovo známa značka ponúka široký sortiment produktov od výživy pre dojčatá a batoľatá, chlieb, nátierky, cereálie a cereálne výrobky, desiaty, mlieko a mliečne náhradky, müsli, džúsy .

Potraviny značka Alnatura sú vysoko kvalitné a všetky používané prísady pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Receptúry produktov sú postavené jednoducho - čo najmenej najkvalitnejších surovín bez prídavku sladidiel, soli a konzervantov. Alnatura si starostlivo vyberá suroviny. Vysoká kvalita bio surovín je základom produktov Alnatura.

Aktívne podporuje množstvo projektov ekologického poľnohospodárstva, ktoré pomáhajú miestnym i zahraničným farmárom a podporujú dobré podmienky na chov zvierat. Preferujú lokálnych poľnohospodárov a preto s iniciatívou Alnatura Organic Farmers 'Initiative (ABBI) motivujú poľnohospodárov v Nemecku, aby dlhodobo prevádzkovali ekologické poľnohospodárstvo. V súčasnej dobe združenie podporuje 80 farmárov.

Avšak niektoré suroviny ako banány, káva atď. sa musí dovážať. Nákup surovín z cudzích krajín prebieha v rámci „fair trade“ princípov – produkty sú pestované podľa princípov ekologického poľnohospodárstva a voči pestovateľom sú dodržiavané spravodlivé obchodné podmienky.

Mnoho produktov Alnatura navyše nesie pečať ekologického združenia, ako je Bioland, Demeter alebo Naturland, ktoré sú veľmi prísne na zloženie potravín.

Zaujímavosť

Alnatura je jednou z prvých spoločností na svete, ktorá dostala pečať We Care. Nová pečať pre holisticky udržateľné jednanie v celom dodávateľskom reťazci – od krajiny pôvodu až po dodanie na regál v obchode.

Čo sa nám na značke páči

Oceňujeme vysokú kvalitu bio surovín a jednoduchosť receptúr, ktoré vyvíja s externými odborníkmi. Pre každý produkt Alnatura platí, že sa nepoužíva viac sladidiel a soli, než je nutné. Pritom je zachovaná lahodná a prirodzená chuť produktu.

V receptúrach Alnatura preferujú med. Radi tiež používajú aj trstinový, miestny repný cukor alebo alternatívne sladidlá ako agávový sirup, datľový alebo ryžový sirup, ktoré dodávajú výrobkom nielen sladkosť, ale aj ďalšie chuťové nuansy.

Top produkty, ktoré by ste mali ochutnať

Alnatura Paradajkové pyré
Alnatura Pesto Ricotta Bio 140 g
Alnatura Jablčné pyré s ostružinami a malinami Bio 360 g
Alnatura Pomazánka s paprikou a kešu orechy Bio 125 g
Alnatura Detské mini ryžové vafle hruška a lesné ovocie Bio 35 g

Certifikácia

 Bioland_folly

Bioland je vedúci asociácie pre ekologické poľnohospodárstvo v Nemecku. Združuje viac ako 5.800 poľnohospodárov, záhradníkov, včelárov a vinárov, ktorí produkujú svoje výrobky v súlade s ekologickými pravidlami a zásadami. Združuje tiež cez 1.000 partnerov z výroby a obchodu, ako sú pekárne, mliekarne, mäsiarov a reštaurácie. Cieľom každodennej práce poľnohospodárov podľa štandard tejto asociácie je udržateľná výroba kvalitných a zdravých potravín. Všetko prebieha v harmónii s prírodou, podporuje sa biodiverzita, aktívna ochrana klímy a životného prostredia a udržanie rozmanitej a kultúrnej krajiny. Bioland uplatňuje a rozvíja svojich sedem zásad pre rast poľnohospodárstva budúcnosti. Zameriava sa na súčasné výzvy, ako je dostatočný prísun zdravých, geneticky nemodifikovaných (non-GM) potravín, dobrých životných podmienok zvierat a ochrany klímy.

 Logo_Demeter_folly

Demeter je zložitá a prísna certifikácia potravín a kozmetiky. Produkty spĺňajú certifikáciu „bio“ v súlade s platnou legislatívou EÚ o ekologickom poľnohospodárstve a navyše spĺňajú ďalšie kritériá a to pestovanie v biodynamickom poľnohospodárstve, ktoré využíva biodynamické preparáty, ktoré ozdravujú a oživujú pôdu a podporujú rastliny v ich vývoji a raste. Nie sú tu povolené anorganické hnojivá a chemické prípravky. Nič nie je umelo pridané, zostáva len čistá a zdravá energia, ktorá dáva potravinám Demeter ich zvláštnu kvalitu.

 naturland_folly

Certifikácia Naturland zaručuje spotrebiteľom, že produkty spĺňajú prísne ekologické a sociálne požiadavky noriem Naturland. Štandardy sú založené na princípoch udržateľného hospodárenia. Ekologické poľnohospodárstvo v súlade so štandardmi Naturland znamenajú praktizovať ochranu prírody, klímy a biodiverzity. Znamená to chrániť a udržiavať pôdu, vzduch a vodné zdroje a tiež zaistiť ochranu spotrebiteľa.

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom