Apimel

APIMEL logo

 

Rok založenia:

1990 

Motto:

Drobní včelári majú často viac medu, ako spotrebujú alebo priamo predajú. Predávať medové prebytky veľkovýrobcom je pre nich náročné, nevýhodné alebo neosobné. 

Charakteristika:

Apimel je rodinná firma, ktorú založil a stále vedie od roku 1990 rodina zakladateľa pána Rosince. Podporuje a skupuje med od lokálnych drobných slovenských včelárov.

Kvalitu medu si priebežne strážia, testujú obsah antibiotík a každá šarža má svoj jasný pôvod. Jednotlivé dodávky medov sa od včelárov nemiešajú, tak aby zostala jedinečná chuť. Med zo Slovenska pochádza z oblastí, kde sa nepestuje toľko repky, ale viac sa opeľujú jablone, čerešne, maliny a ďalšie byliny, ktoré potom dodávajú medu vôňu a chuť. Naviac ku kvalite medu prispieva aj nasadenie vybraných včelárov a ich celoročné starosť o včely.

Podľa nariadenia EÚ sa pri výrobe medu Apimel spĺňajú prísne administratívne, hygienické a sanitárne nariadenia. Med je certifikovaný slovenským Štátnym veterinářským a potravinovým ústavom.

Med dodávajú nielen na domáci trh, ale aj s úspechom do zahraničnej. V stálej ponuke majú niekoľko druhov medu ako obľúbený kvetový, lesný, netradičné akáciové a pohánkový med. Novo pribudol v roku 2019 aj RAW pohánkový a kvetový, ktorý je hutný a tepelne neupravený.

Prečo sa nám páči:

Apimel podporuje lokálne slovenských včelárov, ktorí chovajú včely a vyrába med s láskou. 

Kľúčoví ľudia:

zakladateľ Miroslav Rosinec a jeho rodina

 

 

 

 

Žiaden tovar od výrobcu Apimel nebol nájdený....