Green Smile

green_smile

 

Rok založenia:

2019

Motto:

GREEN SMILE sa snaží prispieť k laskavějšímu a smysluplnějšímu svetu. Všetky produkty sú šité s radosťou a dobrou náladou, pretože sa v Green Smile pracuje nielen rukami, ale aj srdcom.

Charakteristika:

Česká značka GREEN SMILE s láskou prepája ekologický spôsob života a pomoc ľuďom. Zakladateľke Michaele sa zrodila myšlienka na založenie sociálneho podniku v roku 2018 po pobyte v meste Cieszyn, kde pracovala ako dobrovoľník na festivale Sviatok čaju. Jej kolegyňa Martinka s veľmi vážnym handicapom ju bola jednou z najväčších inšpirácií. Sled následných udalostí a pár dobrovoľníckych aj projektových aktivít Michaelu priviedol až k podnikateľskému centre v Havířove, kde s riaditeľkou centra Zuzkou začali pracovať na plánoch sociálneho podniku.

Zakladateľka Michaela je srdcom GREEN SMILE, vytvára produkty, navrhuje dizajn látok, balí zásielky, fotí, komunikuje na sociálnych sieťach a ak je potreba, tak i šije.

Značka GREEN SMILE je na trhu od decembra 2019, kedy prijali prvého zamestnanca - pani Jiřinku, ktorá produkty šije. Od tej doby je poháňa najmä túžba pomáhať, tvoriť a prijať viac nových členov tímu, ktorí majú zdravotné problémy a často sú dôsledkom svojho hendikepu znevýhodnenia na trhu práce. GREEN SMILE je chránená dielňa v Havířove, kde tvorí všetci spolu, na každom názoru záleží a každý pridáva ruku k dielu, či už pri navrhovaní, šitie, alebo akejkoľvek inej činnosti. V práci sú všetci ako jedna rodina a prioritou je priateľské pracovné prostredie a tvorenia.

GREEN SMILE vytvára praktické zero waste produkty na uchovanie pečiva chlebovaky, na zabalenie desiaty rolvaky a desiatové vrecká. Všetky majú krásny vlastne navrhnutý dizajn. Ich ľahká údržba a opakované použitie šetrí prírodu od zbytočných jednorazových plastových vreciek.

Zaujímavosť:

Ich pratelná eko hubka je zo 70% vytvorená z nepotrebných materiálov. Molitan je zvyškový materiál, ktorý vznikol pri šití podsedáku. Je ručne vyrezávaný do takého tvaru, aby vyhovoval každej ruke a pripomínal tvar klasické hubky. Sieťka je zo zvyškov pri produkcii eko vreciek na ovocie a zeleninu. Použitá bavlna sú zvyšky z dielne. Iba juta je kúpená.

Zakladateľka:

Michaela Tkáčová

greensmile foto

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom