Frosch

frosch_800x547_print

 

Rok založenia:

1986

Motto:

Základom prístupu Frosch je princíp integrovanej udržateľnosti. Od inovatívnych formulácií založených na rastlinnej báze, cez používanie recyklovaných a recyklovateľných obalov, etikiet, lepidiel a farbív, až po udržateľnú produkciu a transport.

Charakteristika:

Značka s nezameniteľnou žabičku v logu uzrela svetlo sveta v roku 1986 a od začiatku bola priekopníkom ekologického hnutia. V polovici 80. rokov, kedy bola téma ekológie ešte v plienkach, bola prvou značkou ekologickej drogérie, ktorá privádzala pozornosť spotrebiteľov k tejto téme.

Prísľub organickej kvality sa so značkou spájajú od samého počiatku jej príbehu. Samozrejmosťou je aj dodržiavanie princípov Cradle-to-Cradle, teda z kolísky do kolísky, kedy v rámci celého výrobného procesu je kladený maximálny možný dôraz na ekologické štandardy a udržiavanie odpadu v uzavretom kruhu, čo znamená, že väčšina obalov produktov Frosch je zo 100% recyklátu a zároveň sú 100% recyklovateľné.

Jedným z princípov tohto prístupu je tiež využívanie alternatívnych aktívnych látok rastlinného pôvodu, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Surfaktanty, povrchovo aktívne látky, využívané v produktoch značky Frosch sú vyrábané z rastlinných raw materiálov, a to prevažne z európskych zdrojov.

Frosch už nie sú len čističe, ale aj pracie prostriedky, prípravky pre vašich najmenších alebo kozmetika. Sprchové gély Frosch Senses poskytujú jemnú starostlivosť aj citlivej pokožke a ich obaly sú vyrobené zo 100% recyklovaného plastu. Tekuté mydlá Frosch sú ekologické svojím konceptom náhradných náplní, ktoré šetria zhruba 70% obalového materiálu. Frosch tak poskytuje ekologické a cenovo dostupné alternatívy všetkých pre domácnosť potrebných produktov. Frosch sú vegánskej produkty, ktoré neobsahujú žiadne škodlivé ingrediencie ako sú mikroplastu, fosfáty alebo parabény.

Zaujímavosť:

Organická kvalita nie je pre Frosch obyčajnou frázou a udržateľnosť sa netýka iba zloženia produktov ako takých, ale aj obalov a celého výrobného procesu. Vo výrobnom procese má životné prostredie a udržateľnosť tú najvyššiu prioritu, za čo získali certifikáciu EMAS III už v roku 2003. Cieľom Frosch je každý rok túto certifikáciu obhájiť a neustále zlepšovať procesy tak, aby čo najviac chránili životné prostredie a udržateľnosť zdrojov. Napr. vlastné čistička odpadových vôd zabezpečuje najvyššiu hygienu pri výrobe a súčasne najlepšie možné predčistenia odpadovej vody.

Kľúčoví ľudia:

CEO Reinhard Schneider

Stránka 1 z 1 - 23 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 23 položiek celkom