Paddywax

Paddywax

Rok založenia

2001

Motto

Sviečky jedinečných tvarov a vôní, ktoré vytvárajú atmosféru a umocňujú spomienky vytvorené pri svetle sviečok.

Charakteristika

Americká značka prírodných sviečok Paddywax Candles vyrába ručne liate sviečky zo sójového vosku v dizajnových nádobách. Sofistikované a jedinečné vône sú vytvárané v spolupráci s parfumérmi, ktorí čerpajú z tých najlepších prírodných ingrediencií po celom svete, tak aby vôňa doplnila farbu a štýl každého dizajnu nádoby. Originálny dizajn nádob i vôňa sviečok udávajú v interiéri jedinečnú atmosféru.

Zakladateľku Gretchen Hollingsworth, pochádzajúcu z Atlanty, vždy bavilo remeslo. V polovici 90. rokov narazila na pôvodný koncept výroby sviečok v čísle časopisu Martha Stewart Living, ktorý ju inšpiroval na vyrábanie sviečok pre svoje potreby a priateľov. Sviečky mali taký veľký úspech, že ju priviedli k myšlienke vlastného podnikania. Prvé výrobky boli malé série krásne zabalených stĺpových sviečok, ktoré začala sama predávať na trhoch alebo dodávať do darčekových obchodov. V roku 2021 si prenajala stánok na trhovisku v Atlante, miesto kam prichádzali maloobchodníci a vyberali si produkty pre svoje darčekové obchody. V tom istom roku nadviazala spoluprácu aj s niekoľkými veľkými spoločnosťami ako Spiegel a Sundance. Už v prvom roku bol dopyt po ich sviečkach extrémne vysoký a sama dokázala vyrobiť a distribuovať nákladiaky sviečok po celej krajine.

Značka Paddywax patrí medzi najuniverzálnejšie a najfunkčnejšie značky sviečok na trhu. Všetko sa vyvíja a vyrába v sídle a továrni v americkom Nashville. Sviečky sú vyrobené zo zmesi čisto horiaceho sójového vosku, vonných olejov a 100% bavlnených knôtov, ktoré zaisťujú bezpečné a dlhotrvajúcu vôňu v interiéri. Sú zdraviu bezpečné a netoxické. Neobsahujú formaldehyd, ftaláty a zložky živočíšneho pôvodu, vďaka čomu sú vhodné aj pre vegánov.

Filozofia značky je od počiatku postavená na udržateľnosti. Či už prírodný sójový vosk, znovupoužiteľné obaly po vyhorení sviečok, využitie solárnej energie pri ich výrobe, ako aj aktívna podpora udržateľných projektov ako napr. One Tree Planted na výsadbu 10 000 stromov.

Čo sa nám na značke páči

Páči sa nám myšlienka zakladateľky, kedy každý dizajn sviečky vzniká so zámerom udržateľnosti. Každá použitá nádoba môže byť po vyhorení sviečky znovu použitá ako váza, kvetináč, šálka na kávu, miska na ryžu alebo ako misa na drobnosti, cennosti.

Top produkty, ktoré musíte vyskúšať

Prírodná vonná sviečka Hygge Wild Fig & Cedar 161 g
Prírodná vonná sviečka Apothecary Tobacco & Patchouli 226 g
Prírodná vonná sviečka Impressions Tobacco & Vanilla 163 g
Prírodná vonná sviečka Wabi Sabi Lavender & Mimosa 340 g
Paddywax Difúzer Apothecary Sea salt & Sage 88 ml

Zaujímavosť

V Paddywax vždy hľadajú nové a zaujímavé spôsoby, ako zabaliť svoje produkty. Ako napríklad pri obľúbenej kolekcii Eco Green. Použité nádoby sú upcyklované fľaše na víno a viečka sú vyrobené z dreva.

Pôvod

Nashville USA

Kľúčoví ľudia

zakladateľka Gretchen Hollingsworth

Stránka 1 z 2 - 44 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 44 položiek celkom