SAYU


SAYU

Rok založenia:

2019

Motto:

"Už žiadne pravidelné vyhadzovanie použitých vložiek alebo tampónov. S nohavičkami Sayu nielen chránite prírodu, ale zažívate pocit slobody a elegancie."

Charakteristika:

Česká značka Sayu prináša na trh krásne prevedenie menštruačných nohavičiek z kvalitných a udržateľných materiálov. Sayu je rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2019. Pre zakladateľku Janu, bola motiváciou aj dospievajúci dcéra Fiona, ktoré chcela dopriať zdravý priebeh dní. S menštruačnými nohavičkami sa stretla v zahraničí, ale na českom trhu kvalitný produkt nenašiel. Začala s prieskumom možnosťou výrobcov a dodávateľov materiálov a postupne začala vyvíjať vlastnú technológiu a strihy. Dnes ponúka široké portfólio rôznych variantov strihov i farebného prevedenia menštruačných nohavičiek pre dievčatá a ženy každého veku.

Nohavičky Sayu sa šijú v slovenskej firme Triola. Prevažná časť materiálov vrátane merino vlny pochádza tiež od českých výrobcov. Pletenie a farbenie úpletu sa dokončuje v slovenskej firme s Oekotex® certifikátov triedy II. Unikátny membrána SAYUtech bola vyvinutá v spolupráci so špičkovým odborníkom na nanotechnológie a následne otestovaná na českej univerzite.

Nohavičky Sayu súznie s Janou a jej udržateľným životným štýlom. Jana sa venuje vývoju technológie, navrhovanie strihov, hľadanie kvalitných materiálov a výrobcov. Nohavičky Sayu ponúka široký výber menštruačných nohavičiek, ktorý spĺňajú predstavu o kvalite, dizajne, prevedenie a funkčnosti. Stále pracujú na nových modeloch a zdokonaľujú technológiu.

Zaujímavosť:

Sayu vyrába prvej českej menštruačné nohavičky z merino vlny. Použitá vlna pochádza z austrálskych oviec chovaných "Mulesing free", čo je zárukou ekologického chovu, čisté výroby a spracovania materiálu s ohľadom na etické a dôstojné podmienky zamestnancov a šetrné zaobchádzanie so zvieratami. Spracovanie prebieha tiež čo najšetrnejšie cestou, vlákna sa potom spriadajú v rakúskej firme s certifikáciou bluesign® product, ktorá zaisťuje, že textilný výrobok je vyrobený s čo najmenším dopadom na životné prostredie a zodpovedné využívanie ľudských zdrojov a neobsahuje žiadne škodlivé látky.

Certifikácia:

OEKO Tex Standard II.triedy

bluesign®

SAYU (36)_JPG 

 

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom