MatchaTea

folly-matchatea

Iba elitní japonskí farmári poznajú know-how na výrobu čaju Matcha. Výroba tohto čaju je bezpochyby jednou z najnáročnejších metód produkcie čajov na svete. Matcha rastie iba na zatienených poliach. Štyri týždne pred zberom sa pole úplne zatieni. Špeciálna tieniaca technika zabráni až 90% slnečného svetla. Rastlina, ktorá je v tej chvíli takmer v úplnej tme kompenzuje nedostatok svetla intenzívnou produkciou chlorofylu. To činí listy bohatšie na aminokyseliny, pre ktoré je typická smaragdovo zelená farba. Kvalitné Matcha spoznáte nielen podľa sýto zelenej farby, ale tiež podľa sladkastej a jemnej chuti.

Matcha čaj vznikol pred viac ako 800 rokmi. Z počiatku bol používaný prevažne budhistickými majstrami a samurajmi, a až nedávno sa začal konzumovať aj v Európe. Rozomletím čerstvých čajových lístkov vznikne jemný prášok pozoruhodnej zelenej farby s báječnú chuťou a výnimočnou arómou. Čaj Matcha obsahuje unikátne katechíny a aminokyseliny, nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. Pri pití čaju Matcha spotrebovávate celý čajový list, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo je čaj Matcha 10x silnejší ako klasická šálka zeleného čaju.

Matcha je 100% japonský zelený čaj, ktorý obsahuje jedinečnú silnú skupinu antioxidantov, ma výrazné detoxikačné účinky, umožní vám udržať koncentráciu po dlhú dobu a zároveň vedie k uvoľneniu a relaxácii, podporuje schopnosť vášho tela spaľovať jedlo 4x rýchlejšie, matcha pomáha znížiť cholesterol a cukor v krvi a je ideálny pre diabetikov, pretože znižuje hladinu glukózy v krvi.

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom

 • Na ceste od dodávateľa Značka: MatchaTea
  Praktický skrutkovacie šejker v menšom prevedení pre prípravu Matcha Tea.

  €3,87
 • Skladom Značka: MatchaTea
  Mletý Rooibos je obláčik relaxácie sladkastej chuti, ktorý navodzuje pocit upokojenia a relaxácie. Obsahuje ohromné množstvo antioxidantov, úplne bez kofeínu.

  €10,74
 • Skladom Značka: MatchaTea
  Príjemná chut Matcha pudingu s prírodným zložením Vás určite milo prekvapí.

  €1,10
 • Na ceste od dodávateľa Značka: MatchaTea
  Praktický skrutkovacie šejker pánsky pre prípravu Matcha Tea.

  €3,90
 • Skladom Značka: MatchaTea

  Prírodný bioenergetický nápoj, ktorý sa vyznačuje pozvoľným nástupom energie s dlhotrvajúcim účinkom.

  €1,50
 • Na ceste od dodávateľa Značka: MatchaTea
  BIO Matcha Shake s chuťou banánu odporúčame piť ráno miesto kávy. Sladká chuť bez cukru, v bio kvalite, bez palmového tuku, bez lepku. Mňam.

  €1,50
 • Na ceste od dodávateľa Značka: MatchaTea

  Čaj matcha je tradičný 100% japonský zelený čaj bohatý na antioxidanty, aminokyseliny, vlákninu a teín. Dodá energiu, zlepší metabolizmus a spomaľuje starnutie organizmu aj pokožky.

  €14
 • Skladom Značka: MatchaTea
  Čaj matcha je tradičný 100% japonský zelený čaj bohatý na antioxidanty, aminokyseliny, vlákninu a teín. Dodá energiu, zlepší metabolizmus a spomaľuje starnutie organizmu i pokožky.

  €7,80
 • Skladom Značka: MatchaTea
  Skvelý 500 ml šejker na cesty s úložným priestorom na pár sáčkov Matcha Tea! Pasuje do držiaka v aute i na bicykli. Teraz už si svoj milovaný Matcha Tea môžete vziať so sebou naozaj všade.

  €3,90

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom