Urtekram

 

 

Rok založenia:

1972

Motto:

Poskytnúť čistú a prirodzenú starostlivosť o telo a vlasy. Jedlo rovnako ako kozmetická starostlivosť nás ovplyvňuje a preto v Urtekramu verí, že aj svojej pokožke a vlasom by sme mali dopriať a poskytnúť to najlepšie z prírody.

Charakteristika:

Dánska značka Urtekram začala svoje pôsobenie v Kodani v roku 1972, kedy Lisbeth a Ronnie založili malý bylinkový obchod s eko a prírodnými produktmi, ktoré išli proti masovej a konvenčné výrobe. Postupne sa začala eko myšlienka šíriť aj mimo okruh eko nadšencov a vznikla značka Urtekram. Dnes sa produkcia nachádza v malebnom Mariager v Jutsku v Dánsku.

V súčasnej dobe značka Urtekram ponúka široké portfólio prírodných produktov vlasovej starostlivosti, telové starostlivosť aj detské starostlivosti. V Dánsku je tiež významným výrobcom bio potravín bez alergénov a lepku.

Produkty Urtekram sú čisto prírodné a nie sú testované na zvieratách. Neobsahujú parabény, silikóny, ropné deriváty a syntetické parfumy. Iba balzamy na pery obsahujú včelí vosk, ostatné produkty sú bez živočíšnych zložiek vhodné aj pre vegánov. Výrobky spĺňajú najprísnejšie medzinárodné požiadavky kladené na produkty BIO starostlivosti a sú certifikované ECOCERT podľa štandardu COSMOS. 

Zaujímavosť:

V roku 2020 sa produkty začali baliť do ekologického obalu, ktorý je ešte viac šetrný voči životnému prostrediu. Obal je tvorený zo 70% z rastlinných materiálov z odpadu z cukrovej trstiny.

 

 

Stránka 1 z 2 - 62 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 62 položiek celkom