Almara Soap

logo-almarasoap

ROK ZALOŽENIA:

2014

MOTTO:

"Buď hlasom, nie iba ozvenou". Preto sú ich ručne vyrábaná mydla iná než bežne dostupná prírodné mydlá. Sú kreatívne a snaží sa uspokojiť nároky a vkus čo najširšieho spektra zákazníkov, rovnako ako ich fantáziu.

CHARAKTERISTIKA:

Almara Soap tvoria od roku 2014 jedinečná ručne vyrábaná mydla a v polovici roka 2019 k nim pridali aj prírodnú kozmetiku. Výrobu aj sklady majú kúsok od Prahy. V mýdlárně Almara Soap navrhujú netradičné zloženie mydiel s účinkami na daný kožný problém.

Pri ručnej výrobe mydiel používajú iba prírodné suroviny. Mydlá vyrába od základu ručne tradičnou metódou za studena, kedy sa spájajú tuky so zásadou a chemickou reakciou dochádza k ich zmydelnením, čiže zmydelnenie. V mýdlárně vyrába dve štandardné kolekcie mydiel: prírodné a fancy.

Prírodné mydlá obsahujú ako nosnú zložku funkčné rastlinné oleje lisované za studena, 100% esenciálne oleje, bylinkové maceráty a výluhy. Ako farbivo sú použité íly či úplne prírodné ingrediencie ako ovos, bylinky, henna, kozie mlieko, kakao atď. Každé prírodné mydlo má inú receptúru, ktorá je podriadená účelu, za ktorým je vyrobené: nájdete ako mydlá pre suchú, citlivú a ekzematickú pokožku, rovnako tak ako pre mastnú a aknóznu, ktorá vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Fancy mydlá sú mydlá pre normálnu a bezproblémovú pokožku, ktorá si môžu dovoliť v kúpeľni aj trochu viac zábavy. Tieto mydlá vonia po ovocí či exotických parfumoch, majú farebný a žiarivý vzhľad a sú proste "fancy". Stále však aj pri svojej sýtejšie vôni a farbe veľmi jemné mydlo a zanechávajú pokožku jemnú a nevysušené vďaka vysokému podielu slnečnicového a olivového oleja. Sú zafarbená minerálnymi pigmentmi (mica, oxidy, ultramarín, oxid zinočnatý) alebo čisto prírodnými prodkuty (med, kakao ad.) A prevoňanou jedinečnými parfumovým kompozíciami.

V roku 2019 začali vyrábať aj kozmetiku na úplne prírodnej báze. Zamerali sa na starostlivo vybrané a jedinečné špeciality. Sú a budú to produkty, ktorým verí, ktoré dlhšiu dobu na sebe testujú a ktoré prirodzene dopĺňajú pôvodnú ponuku tuhých mydiel a tuhých šampónov na vlasy.

V Almara Soap ctí prírodu a sami sa angažujú v jej ochrane. Vyrába, balia a expedujú mydla a kozmetiku tak, aby čo najviac šetrili prostredie a život okolo nás. Mydlá preto nebalia do krabičiek, len je opatrí papierovým štítkom a dodávajú v vrecúškach z recyklovaného papiera. Kozmetiku dodávajú v sklenených dózach s kovovým viečkom, s papierovými štítkami alebo ceduľkami pripevnenými k fľaštičkám jutovým povrázkom.

ZAUJÍMAVOSŤ:

Palmový olej, ktorý používajú pri výrobe mydiel pochádza z udržateľných zdrojov a je certifikovaný RSPO, halal a kosher a spĺňa prísne kritériá na ochranu životného prostredia.

KĽÚČOVÍ LUDIA:

zakladateľka Veronika Machková

 

Stránka 1 z 2 - 44 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 44 položiek celkom