Unique Beauty

Logo_Unique_Beauty

Rok založenia:

2006

Motto:

„Veríme, že je našou povinnosťou ako kozmetické spoločnosti myslieť ďalej, než sa iba zameriavať na obsah organických látok v našich produktoch. Z holistického hľadiska je nutné sa pozerať aj na ďalšie nadväzujúce procesy, ktoré zahŕňajú prepravu surovín, výrobný proces, balenie a využitie zdroja energie.“

Charakteristika:

Dánska značka udržateľnej luxusnej kozmetiky Unique Beauty je lokálnym rodinným podnikom so sídlom v srdci Dánska, uprostred sviežich zelených polí a zvlnených kopcov. Toto prostredie dokonale vystihuje filozofiu, na ktorej bol tento malý podnik založený, so základnými hodnotami, ako je udržateľnosť, férovosť, miestne zdroje a ekologický životný štýl všeobecne prechádzajúci všetkými aspektmi ich podnikania.

Unique Beauty ponúka certifikovanú organickú vlasovú a telovú starostlivosť najvyššej exkluzivity a kvality. Základom produktov vlasovej starostlivosti Unique Beauty je miestna a obnoviteľná zložka, bio srvátka, ktorá je z hľadiska ochrany životného prostredia a udržateľnosti fantastická, pretože na jej výrobu nie je potrebná žiadna pôda ani stroje, a navyše je v Dánsku ľahko dostupná s minimálnou spotrebou CO2.

V každej kategórii produktov sú vyberané najúčinnejšie prírodné aktívne zložky, aby bola zaistená nekompromisná účinnosť každého produktu. Použité rastliny sú všetky organického pôvodu a sú to starobylé byliny z dánskej a severskej flóry. V produktoch sa používajú rastlinné povrchovo aktívne látky na báze ľahko obnoviteľných zdrojov, ako je kukurica, zemiaky a pšenica.

V súlade s filozofiou ochrany životného prostredia spoločnosť Unique Products ApS vyrába produkty výhradne z energie získanej z veterných mlynov. Všetky časti balenia produktov sú recyklovateľné. Unique Products ApS je víťazom kategórie „Best of Cosmoprof Green Prize“.

Vstupné suroviny sú väčšinou organického pôvodu z fair trade projektov, pričom využívajú predovšetkým miestne a udržateľné suroviny. Ctí transparentnosť, preto na produktoch deklarujú percento organického a prírodného pôvodu zloženia, ktoré musia spĺňať prísne normy certifikácie Ecocert. Navyše uvádzajú aj percento fair trade ingrediencií, ingrediencií z miestnych zdrojov a udržateľných ingrediencií. Produkty Unique Beauty obsahujú 99% prírodných zložiek a väčšina produktov obsahuje viac ako 40% certifikovaných bio zložiek z ekologického poľnohospodárstva.

Zaujímavosť:

Unique Beauty má certifikáciu RECS (Renewable Energy Certificate System), ktorá zaručuje, že celá výroba beží na 100% z veternej energie.

Kľúčoví ľudia:

zakladatelia Jorgen Carl Theils M. & Hanne Vernegreen R.

Certifikácie:

 

Medzinárodne uznávaná francúzska certifikačná agentúra, založená v roku 1991. V roku 2002 boli vytvorené štandardy EcoCert pre kozmetiku. V súčasnej dobe je najväčšou certifikačnou agentúrou pre prírodnú a organickú kozmetiku v Európe. Ecocert ako certifikačný orgán môže certifikovať jednotlivé zložky alebo celý produkt. Celý výrobok je možné považovať za certifikovaný iba v prípade, že má štandardný odznak Ecocert. V inom prípade výrobca používal iba prísady certifikované podľa Ecocert a samotný produkt nebol certifikovaný. Ecocert certifikuje kozmetiku podľa dvoch štandardov: 1. ekologická / prírodná kozmetika a 2. organická kozmetika.

 

Cruelty Free International Leaping Bunny (certifikát HCS – Humane Cosmetics Standard) je celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky vrátane jednotlivých zložiek nie sú testované na zvieratách.

Renewable Energy Certificate System

RECS je medzinárodný certifikačný systém zaisťujúci, že výroba veternej energie je spracovávaná v súlade s prísnymi požiadavkami a ohľadmi na ochranu životného prostredia a je distribuovaná v súlade s medzinárodne uznávanými pravidlami pre obchod s energiou šetrnou k životnému prostrediu.

Stránka 1 z 1 - 33 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 33 položiek celkom