Oliví

olivi_logo_bylinky_orez

Rok založenia:

2021

Motto:

Poctivé, domáci sirupy, vyrábané s láskou a hlavne s chuťou splniť si sen. Sirupy neobsahujú žiadne éčka, céčka ani déčka. Sú čisto prírodné a vyladené tak, aby si ich zamilovali chuťové poháriky dospelákov, ale aj ich ratolestí :) olív nie je len produkt, ale život s bylinkami a prírodou.

Charakteristika:

Projekt olív vznikol pred mnohými rokmi, ako nápad ako utiecť od každodenného stereotypu a stresu. Stojí za ním Kristína Olivová,ktoré si jedného dňa povedala, že je čas splniť si sen, o ktorom dlho snívala.

Kristína pracovala mnoho rokov v oblasti marketingu. Práca bola dosť vyčerpávajúce a stresujúce, tak utekala po práci k rodičomna záhradu, kde si pestovala celú radu byliniek a do lúk a lesov na zbery. Začala z byliniek vyrábať sirupy, bylinková masla a pesta. Takmer každý kto produkty ochutnal, chcel ďalšie a pýtal sa, prečo sa tým neživí. Prečo, pretože musela pracovať a nebol čas na rozbiehanie takéhoto projektu. Ďalej si ale snívala o tom, ako jedného dňa olivami rozbehne a bude si svojím pánom. Po niekoľkých rokoch sa jej narodilo dievčatko a aj napriek tomu, že na materskej nie je žiadny voľný čas, si povedala, inokedy než teraz.

Takmer všetky suroviny zbiera v okolí malebného mestyse Škvorec vo Středočekém kraji alebo si ich pestuje a spolupracuje s dodávateľmi, ktorí majú rovnakú víziu ako ona: robiť to srdcom a poctivo. Nepoužíva žiadne chemické prísady, arómy alebo iné éčka. Všetko je 100% prírodné a ručne vyrábané. V pestrej ponuke má niekoľko stálych druhov, ale vznikajú nové receptúry, ktoré si žiadajú zákazníci. Skúša kombinácia bylín, ovocia, zeleniny a ďalších plodov. Vznikajú aj limitovanej edície, sú to "jednorazové" várky sirupov väčšinou z byliniek, ktoré aktuálne rastú. Všetky sirupy možno piť za studena i za tepla, každý si nájde to svoje. Sirupy sú plnené do sklenených fliaš a veľa stálych zákazníkov je vracia a sú znovu použiteľné. Oliví je mladá, začínajúca firma, ktorá má veľkú túžbu si splniť sen ... .žít bylinky, rastliny, prírodu a hlavne robiť to, čo Kristínu baví.

Kľúčoví ľudia:

Kristýna Olivová zakladateľka

Žiaden tovar od výrobcu Oliví nebol nájdený....