Včelobal

Logo_Včelobal

Rok založenia:

2017

Motto:

"Zabalené v prírode".

Charakteristika:

Včelobaly sú ručne navrhnuté a vyrobené v dielni na úpätí Malých Karpát. Pre ich zakladateľa, mladý pár Martina a Martiny, boli inšpiráciou cesty nielen po slovenských, ale aj v zahraničí. Prechádzali krásnymi miestami, ktorá bola často zaplavená plasty, obaly od potravín a PET fľašami. Ich láska k prírode je stále intenzívnejšie nabádala k ekologickej aktivite, ktorá by bojovala proti používaniu jednorazových plastov.

Inšpiráciou bol pre nich vianočný darček, ktorý dostali od tety, voskované obrúsky. Ich vôňa a jednoduché použitie je tak prekvapila a zaviedla k myšlienke vyrábať opakovane použiteľné obaly, ktoré sa neskôr v prírode i rozloží.

Včelobal vznikol spojením lásky k prírode a ručné práce v zime 2017, kedy sa s chuťou pustili do výroby prvých kúskov. Návrh, testovanie vhodných látok i použitie vosku trvalo mesiace. Prvé produkty testovali medzi svojimi blízkymi a priateľmi, od ktorých získali skvelú odozvu a rozhodli sa vo výrobe ďalej pokračovať a šíriť myšlienku ekologického balenie potravín ďalej.

Suroviny na výrobu vyberajú s láskou a dôrazom na kvalitu, spolupracujú s lokálnymi dodávateľmi a podporujú včelárske remeslo na slovenský. Vybrali si niekoľko menších včelárov, ktorí pri liečení včelstiev nepoužívajú chemické prostriedky. Látky, z ktorých sa Včelobaly vyrába sú z certifikovanej GOTS bavlny, sú zdravotne nezávadné a spĺňajú prísne kritériá pre dojčenské výrobky.

Aj v dnešnej dobe strojov a pásovej výroby si Martin a Martina našli cestu ako spomaliť a vytvoriť každý výrobok ručne. V súčasnej dobe Včelobal prechádza transformáciou na sociálny podnik, v ktorom už dnes časť práce vykonávajú ľudia zo znevýhodnených sociálnych skupín.

Martin sa snaží, aby výrobky Včelobal boli nielen ekologické, ale aj funkčné s atraktívnym a veselým dizajnom.

Zaujímavosť:

Cez limitovanú edíciu "MY SME LES" podporili občiansku organizáciu za záchranu lesov a prispeli čiastkou 1678 Euro.

Kľúčoví ľudia:

Martin a Martina Gábora

Povod:

Slovesnká republika

Certifikácia:

Global_Organic_Textile_Standard_logo

 

Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom