Dado Sens Dermacosmetics

DADO SENS Dermacosmetics Logo (CMYK)_Original_5170

Rok založenia:

1987

Motto:

"Veríme, že vedecký pokrok posilní priekopnícky výskum v oblasti prírodnej kozmetiky a biológie kože a pomôže vyvinúť najmodernejšie aktívne komplexy."

Charakteristika:

Nemecká značka prírodné dermokozmetiky Dado Sense bola založená priekopníci prírodnej kozmetiky Annemarie Lindner v roku 1987 vedľa úspešne sa rozvíjajúca značky ANNEMARRIE BÖRLIND. Dado Sense Dermacosmetics sa zameriava na prípravky, ktoré poskytujú cielenú starostlivosť problematickej pleti ako extrémne citlivá pleť, rozšírené žilky, lupienka, extrémne suchá pleť alebo akné pleti veku 30+.

Receptúry produktov obsahujú jedinečné prírodné zloženie a aktívne komplexy vyvinuté na základe výskumu a inovatívnym prístupu. Kedykoľvek je to možné, získať prírodné suroviny z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody. Tieto vysoko kvalitné suroviny sú následne spracované na inovatívne prípravky v centrále spoločnosti v Čiernom lese.

Základom prípravkov je čistá, veľmi jemná pramenitá voda z Čierneho lesa, ktorá vyviera zo studne Waltera Lindnera z hĺbky viac než 160 metrov. Táto čistá, prírodná pramenitá voda je bohatá na minerály ako draslík, magnézium, kalcium a zinok.

Neustále skúmajú nové aktívne prísady z prírody. Na základe synergie inovatívneho výskumu a veľké úcty k prírode vyvíjame našu prírodnú kozmetiku, ktorej účinnosť a pleťovú kompatibilitu klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy. Príkladom priekopníckeho vedeckého ducha je medzinárodný výskumný projekt v spolupráci s talianskym výskumným ústavom Akott. Spoločne študovali produkciu a účinnosť kmeňových buniek ruža z Čierneho lesa.

Vývoj aj výroba prebieha v Čiernom lese a je od roku 2015 CO2 neutrálne a kompenzujú uhlíkovej stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži. V praxi znižovanie emisií znamená CO2 neutrálne preprava zásielok a listov, CO2 neutrálne vozový park, ekologicky efektívne plánovanie predajných trás a viacnásobné využitie ekologickej energie.

Značka Dado Sense je súčasťou ANNEMARRIE BÖRLIND, ktorá je stále rodinná spoločnosť, kde "žijú" hodnotami rodiny aj v každodennej podnikateľskej praxi. Vyrába inovatívne a vysoko kvalitné produkty starostlivosti o pleť. Prípravky navyše viac než štyridsaťkrát overili nemeckej inštitúcie Stiftung Warentest a ÖKO-TEST s ohodnotením "vynikajúci".

Zaujímavosť:

Podporujú celosvetovej fair trade projekty, ktoré vyjadrujú ich filozofiu. Projekty sa rôznia, od projektu organického bambuckého masla v Mali, ktorý vytvára slušné živobytie pre miestne rodiny, cez skolsky internát v Bangladéši, po podporu projektu "Ruža, nie ópium" v Iráne.

Kľúčoví ľudia:

Annemarie Lindner

Certifikácie:

 green-brand-2021:22

Medzinárodná organizácia GREEN BRAND udelila už tretíkrát Green Brand ocenenie spoločnosti Börlind, výrobcovia prírodnej kozmetiky Annemarie BÖRLIND - Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizácia v spolupráci s nezávislými inštitúciami hodnotí ekologicky udržateľné výrobky, služby a celej spoločnosti. Víťazi sa posudzujú v trojfázovom procese, ktorý je jedinečný na celom svete. Za nomináciu, validáciu a rozhodovací proces zodpovedá prestížne nezávislá porota.

 

eco_control 

Nemecký inšpekčné a certifikačný orgán EcoControl kontroluje a zabezpečuje kvalitu bio produktov v oblasti prírodnej a bio kozmetiky. Produkty certifikované EcoControl znamenajú, že si kupujete vysoko kvalitné, účinné a prírodné prípravky a zároveň podporujete ochranu životného prostredia. Prírodná kozmetika označená ochrannou známkou EcoControl napríklad nesmie obsahovať ropné deriváty, syntetické parfumy a farbivá, chemické konzervanty, umelé enzýmy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.

 CSEstandard

Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula takzvaný CSE štandard (Skratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v preklade Certifikovaná udržateľná ekonomika) pre ekologicky orientovanej spoločnosti. Naša spoločnosť Börlind GmbH patrí medzi šesť pilotných spoločností, ktoré plnia rozšírené (udržateľné štandardy) EcoControl, čiže CSE, pretože synonymom výroby je udržateľný rozvoj, podpora ekonomík a práce v treťom svete a ekológie.

 vegan

Ochranná známka vegáni sa používa ako označenie na celom svete. Ide o autentický štandard pre výrobky bez živočíšnych prísad a zložiek pochádzajúcich zo zvierat. To okrem iného zahŕňa med, včelí vosk, kolagén, karmín (červené farbivo získané z podrvených hmyzu - červec nopálového), cholesterol, želatínu a mnoho ďalších.

Stránka 1 z 1 - 14 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 14 položiek celkom