Moltex

Moltex_folly

Rok založenia

1960

Charakteristika

V roku 1961 nemecká podnikateľka Grete Schickedanz * predstavila prvý lichobežníkovou plienku na nemeckom trhu pod značkou Moltex. V roku 1969 prichádza s prevratnou novinkou netkanou plienkou Moltex s mäkkými reliéfnymi konci.

V roku 1991uvedli na trh prvý nebielená nohavičkovú plienku na svete, ktorá označila zrod prvé ekologické plienky na svete: Moltex Eco. Moltex Eco sa odvtedy stala zavedenou značkou v segmente ekologických plienok.

V roku 2000 nezávislá štúdia organických zlúčenín cínu objednaná spoločnosťou Greenpeace identifikuje iba štyri produkty plienok z desiatich ako produkty, ktoré neobsahujú nebezpečné látky. Tri z nich sú produkty Moltex.

V roku 2010 Moltex získala licencie PEANUTS a stala sa tak prvou plienkou spojenú s týmto zábavným faktorom pre rodičov i deti - vizuálne atraktívne, originálne a milá.

V roku 2013 bola značka štandardizovaná pre medzinárodný trh a dostala nové meno na základe svojho uznaného postavenia ako prvý ekologické plienky na svete: Moltex nature no.1.Pro zrozumiteľnejšie vyjadrenie vo vizuálnej podobe sa rozhodli nahradiť motívmi PEANUTS obrázky šťastného, ​​dobrodružného malého medveďa. Medveď Moltex je zvedavý a pozorný, keď pozoruje životné prostredie a približuje deti prírode.

Plienky Moltex sú najpoužívanejšie ekoplienky na európskom trhu. Všetky materiály použité na výrobu týchto plienok sú pravidelne testované nezávislými laboratóriami. Plienky sú vyrábané za použitia 100% obnoviteľnej energie. Balenie plienok je vyrobené ekologicky z plastu z cukrovej trstiny.

Eko plienky Moltex sú vyrobené v Nemecku. Pečať "Made in Germany" je známa ako pečať kvality a vynikajúcich produktov. Tretíkrát v rade získala značka Moltex nature no.1 pečať kvality ZELENÉ ZNAČKY. ZELENÁ ZNAČKA je značka, ktorá významne prispieva k ochrane prírody a životného prostredia.

V čom je značka Moltex pre nás zaujímavá?

Moltex je priekopníkom vo vývoji a výrobe ekologických plienok z rozložiteľných materiálov s pečaťou nemeckej kvality. Stále sa snaží inovovať vstupné materiály, ktoré sú z prírodných zdrojov, účinné a zároveň v prírode rozložiteľné.

Zaujímavosť

Ekoplienky Moltex šetrí životné prostredie. Detské plienky významne znečisťujú životné prostredie. Dieťa v plienkové obdobie vyprodukuje až 1 tonu odpadu, tj. Pri dennom nosení zhruba 4 000 použitých plienok. Konvenčné plienky obsahujú pre zdravie nebezpečné chemické zložky. Sú vyrobené z plastov, vďaka ktorým nie sú recyklovateľné a rozložiteľné.

Ekoplienky Moltex sa na skládke čiastočne a postupne rozkladajú a úplne sa ich biologicky odbúrateľná časť rozloží počas 2-4 rokov. Tým sa zmenšuje objem odpadu a preto sú šetrnejšie než bežné plienky, ktoré sú vzhľadom k prítomnosti umelých hmôt veľmi ťažko rozložiteľné a môžu sa rozkladať až 400 rokov.

Kľúčoví ľudia

zakladatelka Grete Schickedanz

Grete-color 

Certifikácie

Plienky Moltex majú niekoľko certifikátov. Oeko-tex Standard 100 potvrdzuje neprítomnosť nežiadúcich chemických látok. EÚ Ecolabel je symbolom pre šetrnosť voči životnému prostrediu počas celého životného cyklu výrobku - od ťažby surovín, cez výrobu, distribúciu, užívanie až k jeho likvidácii potom, čo doslúži. FSC certifikácia zaručuje, že drevo, z ktorého je predmet vyrobený, pochádza z lesa, ktorý je obhospodaruje šetrným spôsobom s ohľadom na princípy trvalej udržateľnosti.

Allergy Certified je medzinárodné označenie, pre produkty, ktoré sú vhodné pre alergickú pokožku. Nemecká spoločnosť Dermatest po dôkladnom nezávislom testovaní pridelila plienkam 5 hviezdičiek "excellent", čím potvrdzuje najvyššiu možnú bezpečnosť plienok pre pokožku.

 

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom