Stojo

 stojo_logo

ROK ZALOŽENÍ

2015

MOTTO

Cieľom americkej značky stojí je minimalizovať alebo ak je skoncovať s jednorazovými tégliky a šetriť tak životné prostredie! Každý kelímok stojí nielen ušetrí ročne tisíce šálok na jedno použitie, ale navyše prinesie nové zvyky a nové dobrodružstvá.

CHARAKTERISTIKA

Domovom tohto krásneho a inovatívneho hrnčeka je kozmopolitné New York. Stojo je už na trhu od roku 2015. Tri otcovia Jurrien, Alex and Ben, ktorí si nevedeli predstaviť svoj život bez kávy, tri otcovia, ktorí si ale uvedomovali, koľko jednorazových papierových či plastových kelímkov každý z nich vyprodukuje. A tak je napadlo vytvoriť skladný hrnček, do ktorého si môžete dať čokoľvek tekutého, studeného i horúceho. Po 3 rokoch vývoja uviedli na trh tento skvelý, kompaktný hrnček, ktorý prekvapí nielen funkčnosťou, ale aj nevšedným dizajnom. Vyberať môžete z celej palety farieb, 4 rôznych veľkostí, piť z neho môžete so slamkou i bez. Stojo je stále malá, rodinná firma, kde si cenia transparentnosti, vzájomnej úcty a otvoreného myslenia. Jej hnacím motorom je spoločné nadšenie a vášeň ako šetriť životné prostredie. Navyše každý rok venujú 1% ich ročných výnosov neziskovým organizáciám zameraných na životné prostredie, napr. Partnerstvo s Lonely Whale.

Unikátny dizajn hrnčekov stojí kombinuje jednoduchosť, praktickosť a eleganciu. Stojo tégliky využijete počas celého dňa: ráno si do neho urobíte čaj alebo kávu, o obedňajšiu pauze si doň necháte naložiť polievku, na ranné alebo olovrant obľúbené smoothie. Mysleli aj na praktickosť pri používaní a skladovaní. Téglik Stojo jednoducho zložíte a uskladníte. Stojo sa zmestí do vrecka aj najmenších kabeliek. Nikde neprekáža a jeho skladnosť je až zázračná.

Obávať sa nemusíte ani o kvalitu - Stojo tégliky sú vyrobené len z najkvalitnejších a zároveň bezpečných a recyklovateľných materiálov. Téglik a zátka sú vyrobené z prémiového silikónu určeného pre potravinárske účely typu LFGB, teda bez ftalátov, lepidiel a BPA. Tepelná objímka a viečko sú vyrobené z polypropylénu. Stojo neobsahuje BPS, kadmium, ortuť, olovo.

Všetky tégliky Stojo sú vyrábané zodpovedne v Číne. Výrobné operácie spĺňajú prijateľné normy pre kvalitu, bezpečnosť, spravodlivú prácu, etické obchodné praktiky a zodpovednosť za životné prostredie. Výrobné a sourcing partneri udržujú certifikácia pre normy systému manažérstva kvality (ISO 9001) a systému environmentálneho manažérstva (ISO 14001). Stojo sa snaží minimalizovať CO2 stopu. Výrobky nie sú nikde skladovane, sú robené priamo na objednávku a dovážajú sa do Európy vlakom.

V ČEM JE PODLE NÁS ZNAČKA JEDINEČNÁ?

Stojo vyvinulo unikátny skladateľná kelímok z kvalitného silikónu, ktorý využijete počas celého dňa - na nápoj, smoothie i polievku. Sú praktické, jednoducho po použití zložíte do kabelky, batohu či vrecka od kabátu. Páči sa nám ich krásne farby, ktoré dostanú aj Vás. Stojo ich jednoducho Stow & Go.

ZAJÍMAVOST

Každý rok jeden kelímok Stojo ušetrí 7,25kg pevného odpadu. Aj keď vyrábajú kelímok s predpokladom, že by mal vydržať celý život, už teraz spolupracujú na projektoch, ktoré riešia recyklovateľnosť silikónu, z ktorého sú tégliky vyrábané.

Žiaden tovar od výrobcu Stojo nebol nájdený....