Anela

anela

Rok založenia:

2019

Motto:

"Sme hlboko presvedčené, že každá žena je krásna. Máme ich okolo seba veľa a vidíme je také, aké naozaj sú. Vidíme je srdcom. Laskavé, veselé, milujúci, usmievavé, vášnivé, zúriacej, smútiaci, silné, obetavej, temperamentný aj mierne , ale vždy unikátne a krásne. Jedinečné. Ste medzi nimi aj vy. "

Charakteristika:

Príbeh značky Anela začal narodením dievčatká jednej zo zakladateliek, Andy. Aj keď bola Terezka plne dojčené a kontaktne starať sa, stále viac a viac sa u nej objavovali tráviace ťažkosti sprevádzané ekzémovým prejavy kože. Andy sa začala viac zaujímať, čo je ich príčinou, a pri eliminácii potravinovej alergie sa pustila do výroby jednoduché domáce kozmetiky a celkovej zmene stravy k zdravšej a prirodzenejšie forme.

V každej voľnej chvíľke pátrala po nových informáciách a vyrábala, testovala a skúšala. Vyrobila svoj prvý krém, ktorý začala testovať na Terezke. Začalo sa jej dariť lepšie, ekzém zmizol, tráviacich problémov ubudlo, až postupne vymizli úplne. A vtedy Andy objavila svoju novú vášeň, ktorou sa stala ručná výroba domáce, čisto prírodnej kozmetiky. Prebytky a vzorky rozdávala svojej rodine, priateľom a známym. Na pozitívne ohlasy nemusela dlho čakať. Portfólio výrobkov sa postupne rozširovalo a ich kvalita stále rástla. Nadšenie a nová zmysluplná práca ju pohltila, ani si nevšimla, že uplynuli tri roky, od chvíle, kedy namiešali svoj prvý krém.

V roku 2019 sa k Andy pripojila Ela, ktorá po úspešnom absolvovaní dvoch vysokých škôl túžila po zmysluplnej práci, ktorá by ju naplnila, bola užitočná a to aj prírode. Prvé práce po vysokej škole ju celkom nenapĺňala a nechcela byť súčasťou veľkého súkolia, kde nemôže veľa vecí ovplyvniť a hľadala niečo, čo jej chytí za srdce. Nová príležitosť prišla s narodením syna, ktorý mal tiež od začiatku vážnejšie zažívacie ťažkosti.

Životnej cesty Andy a Ely sa prepojili skrz ich osudové partnermi, dvoch bratov. Cestu k sebe si našli hlavne vďaka deťom, keď obe riešili potravinovej intolerancie aj spôsob výchovy. Zastávali rovnaký názor, že "každý je svojho zdravia strojcom" a základom je správna strava. Vzájomne si boli oporou a inšpiráciou v období náročných diét a následného prechodu k "bežnej" pestrej strave. Priateľstvo sa medzi nimi utužovali a v júli 2018 po spoločnej týždňovej dovolenke na samote v Beskydoch sa úplne spontánne rozhodli založiť kozmetickú firmu s menom Anela. Andy si tým splnila sen o profesionálnej výrobe kozmetiky v jej vlastnej firme a Ela si splnila sen o zmysluplnej práci, ktorá bude prospešná nielen ľuďom, ale aj prírode. A tak sa začala písať história rodinnej firmy Anela.

Všetky receptúry a produkty Anela sú s láskou vyrábané, bez testovania na zvieratách, bez zbytočných konzervantov, stabilizátorov a iných látok.

Anela aktívne podporuje zero waste koncept. Vyrába výrobky a plní do fľaštičiek a pohárov z tmavého skla. Tie ho nielen chráni pred rýchlou skazou pôsobením slnečných lúčov, ale navyše ich môžete ľahko vytriediť a zrecycklovat. Pre minimalizáciu množstva odpadov nie sú produkty zabalené do ďalšej škatuľky s príbalovými letáky. Všetky zásadné informácie o výrobku nájdete na etikete z recyklovaného papiera. Svoje produkty dodávajú aj do obchodov s bezobalovým konceptom.

Zaujímavosť:

Vo svojich receptúrach používajú tie najkvalitnejšie suroviny. Vyberajú bio suroviny, pokiaľ je to možné z fair trade produkcie. Používajú prevažne extrakty z rastlín získané tzv. Nadkritické extrakciou pomocou CO2. K tejto extrakcii sa používa nad kritickú teplotu (31 ° C) stlačený CO2, ktorý je v tomto stave vďaka svojej vysokej hustote schopný až z 95% rozpúšťať a extrahovať účinné látky z rastlinného materiálu, čo je násobne viac než bežným lisovaním. Z použitej rastliny sa tak získa úplné maximum účinných látok, tou najšetrnejšia možnou cestou.

Kľúčoví ľudia:

Andrea Pajgrt Bartošová a Eliška Stofferová

anela zaklad

 

Stránka 1 z 2 - 41 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 41 položiek celkom