Acorelle

 acorelle

Rok založenia

2006

Motto

Tvorba organické kozmetiky musí ísť nad rámec krásy. Tento prístup je súčasťou záväzku a vzdelávacieho procesu komunity užívateľov. Acorelle sa jasne vyjadruje a odmieta používanie kontroverzné zložiek ako sú napr. Slnečné filtre alebo kamenec v dezodorantoch. Cáílem je vytvoriť čistú organickou kozmetiku pre celú rodinu.

Charakteristika

Značka Acorelle sa zrodila v roku 2006 v blízkosti Agen, v srdci Lot et Garonne departemente na severozápadu Francúzska. Zakladateľ Régis Lelong sa po 15 rokoch skúseností v konvenčnej kráse rozhodol ísť inou "zelenú" cestou a založil vlastnú laboratória s veľmi jasnou víziou čo dodávať na trh s väčšou etickou hodnotou a úprimnosťou. Do istej miery bol ovplyvnený aj vegetariánsku kuchyňou a zdravým prístupom k udržateľnejšej konzumácii, ktorú propagovala jeho manželka. Cieľom bolo vytvoriť nezávislú s etickým prístupom značku prírodnej kozmetiky, ktorá chráni naše zdravie aj životné prostredie.

Acorelle ponúka širokú škálu prírodných a bio výrobkov: parfumov, výrobkov pre depiláciu, starostlivosť o telo, slnečné rad aj starostlivosť pre bábätká. Receptúry organické kozmetiky Acorelle je prevažne vytvorená Sophiou, ktorá má veľké znalosti prírodných surovín a ich vlastností. Receptúry sú jedinečné a obsahujú inovatívne aktívne zložky, často lokálneho pôvodu, leta uznávané pre svoje účinky. Každá receptúra ​​je testovaná komunitou testerov, tak aby bola zaručená tolerancia, účinnosť aj bezpečnosť produktov Acorelle.

V Acorelle majú v srdci etický prístup ako k používaným surovinám tak i pri výrobe organické kozmetiky. Kvalita surovín aj prístup je certifikovaný Cosmétique Bio, Ecocert, vegan a samozrejme netestovaní na zvieratách. Produkty balia do recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov.

Zaujímavosť

Vône sú vyvíjané francúzskymi parfumérmi. Posledného radu vôní Prestige vyvinula Katell Plisson a milovník prírodných surovín Stéphane Piquart, eko-sourcer ingrediencií pre parfumový priemysel a zakladateľ spoločnosti Behave.íčoví ľudia

Kľúčoví ľudia

Zakladateľ Régis Lelong

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom