Soulbottles

 soulbottles_logo

Rok založenia:

2012

Motto:

"Soulbottles myslí globálne, ale zostane lokálne. Prinášame kvalitné, udržateľný produkt, z ktorého majú všetci prospech: dodávatelia, zákazníci, zamestnanci a celá planéta. "

Charakteristika:

Soulbottles, alebo ak fľaše s dušou sú sklenené a nerezové ekologické fľaše s krásnym dizajnom vyrobené v Berlíne.

Základnou myšlienkou nemeckých značky založené v roku 2012 bolo spojenie krásneho dizajnu s udržateľným životným štýlom. Tento koncept sa odráža v každej jednotlivej fľaši s vodou. Súznie s myšlienkou znižovanie spotreby plastov a preto priniesli na trh unikátny produkt, ktorý je prospešný zdraviu i prírode. Soulbottles je účelovou spoločnosťou, ctí účel tj. Prispieť k minimalizácii plastov pred ziskom. Sú certifikovaní ako "B Corp Seal - Spravodlivá firma".

Dizajnová sklenená fľaša Soulbottles má originálny kresbu od renomovaných dizajnérov. Spolupracujú s dizajnérmi z celého sveta, niektoré návrhy pochádzajú z návrhových súťaží, konkrétneho oslovenie alebo prostredníctvom priateľov a kontaktov. Fľaše Soulbottles ponúka široký výber motívov tak, aby si každý našiel svoju dušu. Bohužiaľ niektoré motívy sú limitované.

Kresba je na fľašiach vypálená pri cca 700 ° C keramickým sieťotlačou. Ten je odolný voči kyselinám a poškriabaniu a zaručuje až 500 x bezpečné umývanie v umývačke riadu.

Pri výrobe fliaš spolupracujú s lokálnymi výrobcami a dodávateľmi, ktorí zdieľajú rovnaké názory, filozofiu v prístupe znižovaní spotreby plastov a vplyv na prírodu. Snaží sa neustále vyvíjať a optimalizovať materiály ako napr. Zasklenie viečok alebo pôvod surového kaučuku. Samozrejme podporujú výrobu s minimálnou uhlíkovú stopou, využívajú trvalo udržateľné dodávky elektriny a suroviny z fair-trade trhu.

Zaujímavosť:

Pretože nie všetci ľudia majú luxus čistej vody priamo z kohútika, Soulbottles podporuje projekty pitnej vody po celom svete. Z každej predanej fľaše odvádza výrobcu 1 € na projekty zabezpečujúce zdroj čistej pitnej vody a hygienu konkrétne do Viva con Agua de Sankt Pauli e.V. a projekt WASH Welthungerhilfe.

V číslach Soulbottles dodala 8 000 domácnostiam 40 000 prístupov k čistej pitnej vode a darovala 37 000 eur zo svojich ziskov. Je to príbeh o sociálnom podnikaní.

Prečo nás značka zaujala:

Fľaše s dušou Soulbottles spájajú užitočnosť, dizajn a udržateľnosť. Krásne a originálne designy kresieb, z ktorých si vyberie každý tú svoju "dušu".

Kľúčoví ľudia:

zakladateľ Paul Kupfer a Georg

Certifikácia:

 

certified-b-2x   Myclimate_logo-2x  fair-rubber-2

 

Žiaden tovar od výrobcu Soulbottles nebol nájdený....