Rebag

rebag_logo

 

Rok založenia:

2019

Motto:

"Ideme proti prúdu, sme čierne ovce v dave bielych značiek."

Charakteristika značky:

Rebag sú Martin a Tomáš. Dvaja chlapci, ktorým vždy vadilo nedôstojné správanie k prírode. Preto prišli so značkou, ktorá kombinuje všetky pre nich dôležité hodnoty.

Recyklujú džínsy a košele, ktoré už iní nepotrebujú a autopásmi, ktorý by skončili na šrotovacie linke, a dávajú im druhú šancu v podobe svojich produktov - batohov, tašiek, peňaženiek a ľadviniek.

Každý produkt je originál - každý vyrobený kus je iný a jediný na svete. Autopás, ktorý zachraňoval ľudské životy. Džínsy, ktoré prechodil svet a košele, ktoré boli na zaujímavých stretnutiach a miestach našej krajiny dohromady tvoria unikátny produkt.

Nesúhlasí s využívaním ľudí pracujúcich za minimálnu mzdu v rozvojových krajinách, a preto zaisťujú celú výrobu priamo u nich v Brne, kde sú schopní si ustrážiť proces výroby a postaviť sa za maximálnu kvalitu.

Rozhodli sa tiež pomáhať ľuďom, a tak u nich v dielni šijú sociálne slabšie a handicapovaní. Kúpou každého produktu pomôžete tým, ktorí to potrebujú.

V čom je podľa nás značka jedinečná:

Značka v CR aj v zahraničí hlasno propaguje myšlienku upcycle oblečenie - recyklovať materiál, za ktorý už príroda zaplatila záťažou pri výrobe, a ktorý by sa vyhodil, a vytvoriť z neho produkt, ktorý bude ďalej slúžiť ľuďom.

Zaujímavosť:

Za značkou stojí skupina stredoškolských študentov, ktorá projekt založila v 3. ročníku gymplu ako odpor proti fast-fashion.

Kľúčoví ľudia:

Martin Humpolec

Pôvod:

Česká republika, Brno

Žiaden tovar od výrobcu Rebag nebol nájdený....