Kvetu

logo_KVETU_cerna-01

Rok založenia

2022

Význam mena značky

Pokožka, ktorá je vyživovaná čistou prírodou, je totiž vždy v rozkvete.

Charakteristika

Za českou značkou KVETU stojí dvojice mladých mužov Jan Sippl a Ondřej Elsner. První z nich je profesí kadeřník, ten druhý novinár. Oba sú milovníci prírody a vnímajú súčasný trend potrebu chrániť a žiť s ní v súzni. Verí, že každý by mal začať u seba a s pokorou prijímať to, čo príroda ponúka. V roku 2016 spoločne založili prvú vlastnú značku čisto prírodnej pleťovej kozmetiky. Ich druhá značka KVETU vstúpila na trh až v roku 2022 a ponúka niekoľko produktov starostlivosti o pleť, telo a tinkturou na podporu imunity.

Inšpirácie pre produkty KVETU našla dvojice v kúpeľnej kultuře západných Čech, vo Františkových kúpeľoch. S pomocou ich rodiny a priateľov vznikl nápad založiť značku, ktorá bude symbolom kúpeľstva. Značku, ktorá prinesie relax, odpočinok, kvalitnú starostlivosť a v poslednej dobe bude dostupná. Oba totiž veria, že také malé lázně si ve své koupelně zaslouží každý.

Veškerá ich výroba sa nahráva v malej manufaktuře v brdských lesoch, kde majú zakladateľskú kvalitu neustále pod kontrolou. Všetky suroviny, ktoré používajú, sú čisto prírodné a šetrné pre pokožku v každom veku. Vyhýbajú sa zbytečným chemickým procesom a používajú ekologické balenie.

Použité farebné motívy na obale produktov vychádzajú z loga kúpeľov a odkazujú tak ku zdraviu a k Františkovým Lázňam, z ktorých obaja zakladatelé pochádzajú. Firma podporuje ekologické projekty a snaží sa pomôcť rozviesť všetkým miestam v Českej republike.

Čím nás značka zaujala

Vlastní receptury produktov, ktoré sa vyrábajú z lokálnych surovín, ručne v malej výrobe s ohľadom na prírodu. Zaujali nás ich i ich netradičné "retro" obaly.

Produkty, ktoré musíte vyskúšať:

Bylinný balzám pri nachlazení 50 ml
Pleťový olej Damašská ruža 30 ml
Bylinná tinktura Imunita & Energie 50 ml

Pôvod

Česká republika

Klíčoví ľudia

zakladatelé Jan Sippl a Ondřej Elsner

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom