Greenscents

greenscents 
 
 
Rok založenia
 
2011
 
Motto
 
"Zdravý domov, udržateľná planéta ... tvrdo sme pracovali, aby sme zaistili, že naše výrobky sú pre vás a životné prostredie bezpečné. Transparentnosť a udržateľnosť sú pre nás prioritou. "
 
Charakteristika
 
Spoločnosť Greenscents bola založená v roku 2011 Petrom a Christinou Hawkesovou. Spoločnosť Greenscents sídli v Somersete vo Veľkej Británii a je ekologickou vegánsku značkou, ktorá je známa ako ocenená a etická spoločnosť predávajúci výrobky po celom svete.
 
Koncentrovaná organická ekodrogérie Greenscents ako jedna z mála vyrába produkty obsahujúce viac ako 70% bio zložiek. Pri výrobe používajú čistú vodu z Exmoor, ale v čo najmenšom možnom pomere. To znamená, že všetky výrobky sú vysoko koncentrované. Pre vôňu používajú prvotriedne ingrediencie a iba organické éterické oleje. Pre citlivú pokožku vyvinuli rad Nonscent bez vône. Výrobky Greenscents sú vyrábané v malých dávkach v dielňach anglickej Somerset.
 
Greenscents je spotrebiteľovi vo Veľkej Británii hodnotená, ako najetickejších pracie prostriedky a čističe. Už pri vzniku si Greenscents dali záväzok vyrábať transparentne iba udržateľné výrobky. Preto sú najetickejších značkou čistiacich a pracích produktov dostupných vo Veľkej Británii na základe výberu spotrebiteľov Ethical Consumer 2017. Spoločnosť Ethical Consumer vyvinula jedinečný osobný systém etického hodnotenia, ktorý poskytuje informácie na základe podrobného výskumu viac ako 40 000 spoločností, značiek a produktov.
 
Produkty Greenscents sú certifikované britským The Soil Association. Prísny britský certifikačný orgán, ktorý nielen pravidelne kontroluje kvalitu vstupných ingrediencií, ale aj to, čo je napísané na štítkoch a čo sa prezetuje v marketingových materiáloch. Certifikácia The Soil Association kontroluje, že všetky suroviny sú organicky pestované certifikovanými pestovateľmi, ktorí nepoužívajú škodlivé pesticídy alebo insekticídy a dodržiavajú udržateľné poľnohospodárske metódy.
 
Všetky ingrediencie v produktoch Greenscents sú testované na alergény a celá rada je certifikovaná Allergy UK jako vhodné produkty na alergickú pokožku.
 
Produkty majú čisté zloženie. Neobsahujú SLS / SLES, ALS / ALES, syntetické parfumácie. Sú bez lepku a bez etylalkohol, bez GMO (geneticky modifikované organizmy) alebo SMO (synteticky modifikované organizmy). Samozrejme neobsahujú žiadne fosfáty, žiadne optické zjasňovače, žiadne aditíva odvodená z ropy, žiadne parabény, žiadne enzýmy, žiadne chlórové bielidlá, ftaláty, žiadny formaldehyd, žiadna syntetické farbivá, MI alebo MCI, žiadny Triclosan.
 
Greenscent je v duchu filozofie "I'am green". Výroba obalů je vyvíjaná a vyrábaná šetrne voči prírode. Sú inovatívne a stále hľadajú spôsoby ako byť ešte viac šetrnejšie. Greenscents sa zaviazala používať obnoviteľné, ekologicky udržateľné obaly. Všetky fľaše Greenscents sú bez plastov, vyrobené z biopolymerních plastov, ktoré sú vyrábané z odpadových produktov z cukrovej trstiny. Obnoviteľná cukrová trstina zachytáva CO2 z atmosféry počas jej výroby, čo pomáha znižovať emisie skleníkových plynov a znižuje uhlíkovú stopu. Navyše je tento biopolymér recyklovateľný, čo vedie k zníženiu pevného odpadu. Veľké 5l balenia sú úplne recyklovateľné a vyrobené z udržateľného kartónu a plastov. Sú v popredí priekopníckeho hnutia "Zero waste" a odroku 2011 dodávajú do mnohých nezávislých obchodov 20 litrovej náhradné náplne.
 
Celá rada produktov Greenscents je certifikovaná spoločnosťou Vegan Society, pretože ich produkty neobsahujú žiadne živočíšne zložky. Pri spracovaní nepoužívajú zvieracie ingrediencie a žiadna z ich ingrediencií alebo produktov nebola na zvieratách testovaná. Aktívne podporujú organizácie ako Cruelty Free International alebo Naturewatch Foundation, ktoré bojujú za najlepšie životné podmienky zvierat a práva zvířat.Jejich produkty sú každoročne testované a nesú certifikáciu Leaping Bunny.
 
Zaujímavosť
 
Sú v popredí priekopníckeho hnutia "Zero waste" a odroku 2011 dodávajú do mnohých nezávislých obchodov 20 litrovej náhradné náplne.
 
Kľúčoví ludia
 
Peter a Christina Hawkes
 
Certifikácie
 

 

Žiaden tovar od výrobcu Greenscents nebol nájdený....