Fair Squared

Spoločnosť Fair Squared bola založená v roku 2011 v New Castle v Anglicku ako "alternatívne" obchodná spoločnosť v súkromnom vlastníctve eticky motivovaných podnikateľov a podnikateliek. Prvé výrobky (kondómy, krémy na ruky a balzamy na pery) predávali prostredníctvom OXFAM a Amnesty International. Dopyt rýchlo rástol a čoskoro začali predávať aj v Škandinávii a krajinách Beneluxu. V roku 2013 sa Fair Squared presťahoval do Kolína nad Rýnom v Nemecku. Výroba bola presunutá do prírodného parku Eifel a Sarsted v severnom Nemecku. Sortiment sa rozšíril z 12 na 80 produktov a vďaka rastúcemu dopytu dokázali zvýšiť aj počet spravodlivo obchodovaných ingrediencií ako olivový olej z Palestíny, mandľový olej z Pakistanu, bambucké maslo z Burkiny Faso a prírodný latex z Indie. Výrobky Fair Squared sú dnes k dispozícii po celej Európe a chcú ďalej svoje portfólio rozširovať a ponúknuť prírodné alternatívu ku každému produktu starostlivosť o telo na trhu a rozširovať spoluprácu s ďalšími fair trade partnermi po celom svete.

Fair Squared považuje spravodlivosť za dvojrozmerný koncept: vysoko kvalitné výrobky a transparentný výrobný proces. Pre výrobu produktov sa stále snaží vyhľadávať a získavať suroviny z Fair trade projektov. V súčasnej dobe Fair Squared získava svoje ingrediencie od viac ako pätnástich svetových partnerov. A navyše propagujú fair trade kde to len ide. Napr. Oliver je neplateným členom predstavenstva Fair Rubber, čo je jediný spolok na svete, ktorý propaguje systém fair trade výrobkov z gumy a latexu.

Produkty značky Fair Squared sú vyrábané v Nemecku. Nejde im len o vysokú kvalitu, ale aj dizajn výrobkov. Chcú, aby sa výrobky Fair Squared páčili, mali atraktívny dizajn a obal. Snaží sa jednoducho vytvárať skvelé výrobky s funkčnými obaly, ktoré majú zároveň moderný dizajn.

Tiež zdravé životné prostredie je vo Fair Squared dôležitou filozofiou. Dbajú na ochranu zdrojov ako je voda a pôda, podporujú biodiverzitu a podporujú udržateľnosť výrobných metód. Získali certifikáciu Natrue pre všetky výrobky. Férovo získavané suroviny pre kozmetické výrobky pochádzajú z organického poľnohospodárstva a latex, ktorý používajú, pochádza z plantáží certifikovaných FSC. Produkty sú bez ftalátov, parabénov, nanočastíc. Fair Squared sú registrovaní u Vegan Society. Navyše podporujú Zero waste myšlienku a prírodnú kozmetiku plní do vratných pohárov.

Fair Squared možno jednoducho charakterizovať týmito hodnotami: FAIR - QUALITY - ORGANIC - VEGAN. Fair Squared si kladie za cieľ spravodlivo jednať so všetkými, ktorí sa podieľajú na výrobe produktov - humánne pracovné podmienky, ekologická a ekonomická udržateľnosť, žiadna detská práca a testovanie na zvieratách.

Fair Squared sa pýši niekoľkými certifikáciami:

natrue vegan fairtrade   FSC   CFV-logo-rose 

 

Žiaden tovar od výrobcu Fair Squared nebol nájdený....