BioBrush

biobrush

Rok založenia
 
2015
 
Motto
 
"Korene nášho sortimentu farebných zubných kefiek leží v holistickom a udržateľnom konceptu produktov pre starostlivosť o zuby, ktoré šetria prírodné zdroje a prostredie"
 
Charakteristika
 
Príbeh značky Biobrush začína ako start-up v roku 2015 v Berlíne. Skupinka nadšencov začala premýšľať nad konceptom dobrých a zdravých zubných kefiek šetriace životné prostredie. Vyvinuli ekologicky udržateľný zubná kefka, ktorý spĺňa prísne požiadavky odborníkov na starostlivosť o zuby a zubnú hygienu. Puristický tvar kefky biobrush a farebná škála ho urobí výnimočným v každej kúpeľni.
Zakladatelia Biobrush Nannett Wiedemann, Herbert Nabbefeld a Christian Steinbock sú stále neoddeliteľnou súčasťou filozofie spoločnosti a naďalej usilujú o inováciu materiálov šetriacich zdroje a zároveň dodržiavajú vysoký štandard dentálnych vlastnosti výrobkov. Od začiatku filozofie značky BioBrush spočíva v holistickom, trvalo udržateľnom konceptu výroby šetriace prírodné zdroje.
Výroba kefiek BioBrush je ekologická s minimálnou uhlíkovou stopou. Pri vzniku BioBrush sa zamerali na udržateľnosť nielen pri jeho výrobe. Zubné kefky obsahujú iba veľmi malé množstvo fosílneho materiálu. Uhlíková stopa na konci ich životného cyklu je zanedbateľná.
Pre výrobu rukoväte a obalu sa využívajú drevené štiepky z drevárskeho priemyslu. Tieto štiepky pochádza z nemeckého udržateľného lesného hospodárstva s certifikáciou FSC. Namiesto spaľovanie štiepok je BioBrush využíva na výrobu zubných kefiek. BioBrush používa pri výrobe bioplastov prírodnej zmäkčovadlá na báze kyseliny citrónovej. Množstvo ťažkých kovov používaných v pigmentoch na farbenie zubných kefiek je pod odporúčaným minimálnym množstvom. Pre štetiny používajú nylon na báze ricínového oleja. Podľa nezávislých zubárov je nylon ideálnym, hygienickým materiálom pre zubnú starostlivosť.
Kefka BioBrush (bez hlavy so štetinami) sa podľa informácií v bežnom komposte rozkladá asi 5 rokov. Je to dané tým, že kefka je tučný a tuhý (oproti napr. Kompostovateľnými sáčkam), má teda veľmi malú plochu povrchu voči celkovému objemu materiálu, na ktorý môžu pôsobiť poveternostné podmienky a prírodné rozkladné procesy. Ocenené obaly vyrobené z celulózovej fólie sú dokonca plne kompostovateľné - rozloží sa asi za 42 dní.
 
Zaujímavosť
 
Pri dizajne a výrobe kefiek sa zamerali aj na také detaily ako pigmentácie tlačových farieb a ich množstvo na kompostovateľné obale.
 
Kľúčoví ľudia
 
Nannett Wiedemann, Herbert Nabbefeld a Christian Steinbock
 
Ocenenie
 
Zubné kefky BioBrush získali niekoľko medzinárodných ocenění.V roku 2016 získal BioBrush Nemeckou cenu za obaly pre udržateľnosť vďaka kompostovateľné obalovej fólii. O rok neskôr, v roku 2017, boli zubné kefky na slávnostnom odovzdávaní cien Red Dot Award ocenené za najlepší produktový dizajn. V roku 2018 bol BioBrush ocenený cenou German Design Award za "Vynikajúci komunikačný obalový dizajn" a získal aj ocenenie "Green Product Award" v kategórii "Zelený výrobok".
  

Žiaden tovar od výrobcu BioBrush nebol nájdený....