Alkemilla Eco Bio Cosmetics

Logo Alkemilla

Rok založenia

2013

Význam mena značky

Názov značky Alkemilla je odvodený z arabského „alkemelych - alchýmia“ a zároveň vychádza aj z talianskeho názvu rastliny Alchemilla, alebo slovensky alchemilka.

Charakteristika

Značka eko-bio kozmetiky Alkemilla pochádza z mestečka na juhu Talianska Puglie. Zakladatelia pôvodne viedli malý obchod s prírodnou kozmetikou od lokálnych výrobcov. Požiadavky zákazníkov ich prinútili k myšlienke vyrábať vlastnú, inovatívnu prírodnú kozmetiku, ktorú u nich zákazníci hľadali. V Alkemilla vyvíja inovatívne receptúry a vyrába s najmodernejšími technológiami. Ich portfólio produktov je veľmi široké, od najrozsiahlejšej vlasovej starostlivosti, cez pleťovú, telovú starostlivosť, dekoratívnu kozmetiku až po detskú a pánsku radu.

Alkemilla vo svojich receptúrach kombinuje moderné kozmetické technológie spojené so vzácnou múdrosťou prírody. Produkty sa vyznačujú vysokou kvalitou, účinnosťou a jedinečnými vôňami. Prírodné zložky sú získavané z rastlín pestovaných v biodynamickom poľnohospodárstve alebo pochádzajú z divoko rastúcej prírody, tak aby ich účinky boli maximálne využité. Svojich dodávateľov surovín si starostlivo vyberajú a ich kvalitu pravidelne kontrolujú.

V čom je podľa nás značka jedinečná

Alkemilla vyvinula unikátny systém ošetrenia pleti Glycolica. Mesačná kôra s produktmi Glycolica pôsobí ako hĺbkový peeling, obnovuje a omladzuje pleť, eliminuje kožné vady ako pigmentové škvrny, vrásky alebo strie. Základom je prírodná kyselina glykolová získaná z extraktov ovocia ako citrón, mango a kvetov mučenky.

Alkemilla je aj špecialistom na prírodnú vlasovú starostlivosť. Ošetrujúci a stylingový rad K-Hair s vlastnými receptúrami poskytuje cielenú starostlivosť kučeravým, poškodeným aj farbeným vlasom. Šampóny krásne vonia a úžasne penia. Páčia sa nám jedinečné tónovacie kondicionéry Color Love, ktoré zvýrazňujú intenzitu a predlžujú stálosť farby.

Motto / Poslanie

"Ponúkať bezpečný a zaručený produkt, ohľaduplný k životnému prostrediu a zvieratám. V zložení sa snúbi špičková kozmetická technológia a vzácna múdrosť prírody."

Kľúčoví ľudia

zakladateľ a majiteľ Michelle Bomino

Certifikácie

Všetky produkty Alkemilla sa môžu pochváliť certifikáciami ako Cosmesi, AIAB, Vegan Ok, HCS. Sú tiež testované na nikel, chróm a kobalt s prítomnosťou ťažkých kovov rovno 0,0001%. Produkty sú bez obsahu silikónov, parabénov, akrylátov, petrolátov, syntetických antioxidantov BHT a BHA, EDTA, zvlhčovadla propylén glycolu a penidla Laurylsulfátu sodného.

Logo_leaping_bunny

Cruelty Free International Leaping Bunny (certifikát HCS – Humane Cosmetics Standard) je celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky vrátane jednotlivých zložiek nie sú testované na zvieratách.

 AIAB QC

Certifikát BIO ECO COSMESI udeľuje Talianska asociácia ekologického poľnohospodárstva AIAB v spolupráci s Inštitútom pre etickú certifikáciu (ICEA). Taliansky certifikát zaručuje, že konečné výrobky nie sú testované na zvieratách, a že na ich výrobu sú použité výhradne prírodné, geneticky nemanipulované suroviny, ktoré pochádzajú v maximálnej možnej miere z ekologického poľnohospodárstva či kontrolovaného zberu vo voľnej prírode. Výrobky chránia ľudské zdravie a životné prostredie.

NCCTCertifikát NCCT garantuje testovanie produktov na nikel, chróm a kobalt s prítomnosťou ťažkých kovov rovno 0,0001%.

QV Certifikát Qualitá Vegana zaručuje, že použité suroviny nie sú živočíšneho pôvodu a produkty sú vhodné pre vegánov.

Stránka 1 z 2 - 53 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 53 položiek celkom