Eco by Naty Dámské tampóny Regular 18 ks

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 

Dámske eco tampóny vyrobené zo 100% organickej bavlny pre bezpečný priebeh a starostlivosť intímnych partií počas slabších a bežných dní cyklu.

Bežná cena €4,86
Ušetríte €0,97 (–19 %)
€3,89 / ks
Značka Eco by Naty
Kategória Tampóny
Položka bola vypredaná...
 

Dámske ekologické tampóny Eco by Naty sú hebké na dotyk a zdravie bezpečné. Sú vyrobené zo 100% z organickej bavlny s certifikáciou GOTS, biologicky rozložiteľné a kompostovateľné.

Sú vysoko priedušné, prirodzene extra savé a dokonale spoľahlivé. Hypoalergénne povrch a jadro z organickej bavlny umožňujú pokožke v jej prirodzenej funkčnosti a potrebe dýchať a rešpektujú pH intímnych partií.

Dámske vložky a tampóny Eco by Naty neobsahujú žiadne syntetické vlákna, žiadne chemikálie, žiadnu parfumáciu a rešpektujú tak potreby aj extrémne citlivej pokožky.

Sú prvou a jedinou dámsku / inkontinenčné hygienou vyrobenú zo 100% kompostovateľných certifikovaných materiálov, a to vrátane celkových obalov aj obalov, do ktorých sú vložky a tampóny novo jednotlivo balené.

Vhodné pre:

pre slabšie a bežné dni menštruácie (označenie: 2 kvapky)

Kľúčové vlastnosti:

  • zdravie bezpečné

  • spoľahlivé a prirodzene priedušné

  • vysoko absorpčné

  • nebielené chlórom

  • nedráždi jemnú a citlivú pokožku intímnych partií

  • 100% v prírode odbúrateľné

  • 100% kompostovateľné 

  • bez parfumácie, bielidiel, chlóru, latexu

  • balenie 18 ks

Odporúčané použitie:

Tampón používajte obvyklým spôsobom. Vyberajte veľkosť podľa intenzity priebehu Vašich dní.

Zloženie:

Povrch aj jadro tampónu 100% bio bavlna. Papierové obaly a balenie je vyrobené zo 100% recyklovaného papiera. 

Intímna hygiena Eco by Naty je zdravie bezpečná.

Produkty intímnej hygieny Eco by Naty sú vyrobené z prírodných materiálov.

Bio bavlna je jedným z najúžasnejších darov prírody. Má dokonalé absorpčné schopnosti. Organická bavlna prirodzene absorbuje až 20-násobok svojej hmotnosti. Navyše je jemná, mäkká, hebká a nikdy pokožku nepoškriabe. Je dokonale priedušná a nebráni pokožke dýchať. Jej pH je kompatibilný s pH pokožky.

Väčšina konvenčných produktov intímnych hygieny obsahuje povrchovo aktívne látky, lepidlá a prísady, ktoré sú bielené chlórom a vytvárajú stopy dioxínu. Aj keď sú malé, sú to látky karcinogénne a môžu viesť k nebezpečným zdravotným komplikáciám. Na komplexné vplyv dioxínov na ženské telo sa veda zamerala a prebiehajú ďalšie a ďalšie výskumy. Od roku 1980 bolo publikovaných veľa štúdií ukazujúcich silnú súvislosť medzi tampóny a vložkami obsahujúcimi ingrediencie, ako sú umelé vône či farby, polyetylén (PET), polypropylén a polypropylén glykol, a narušením menštruačného cyklu, rakovinou či neplodnosťou.

Intímna hygiena Eco by Naty šetrí prírodu.

Produkty intímnej hygieny Eco by Naty sú v prírode 100% rozložiteľné a kompostovateľné.

Lepiace pásky, obaly tampónov a krabičky sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Vrecko je vyrobený z polyméru kukuričného škrobu. Tým, že sú rozložiteľné a recyklovateľné znižujú množstvo pevného odpadu.

Konvenčné intímna hygiena je v prírode neodbúrateľná, pretože je vyrobená na báze ropných plastov. Priemerná žena použije najmenej 300 tampónov ročne a z vložiek vznikne cca 5 kilogramov odpadu ročne. S týmito údajmi môžeme spočítať, že žena za svoj život môže využiť až 11 000 tampónov alebo 250 kilogramov vložiek!

Výrobca: Eco by Naty, Švédsko.

Eco by Naty je švédska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1994 právničkou pani Marlene Sandberg. Bola "matkou priekopníčkou" ekoplienky, ktorá sa rozhodla, že si svet zaslúži lepšie a ekologickejšie jednorazovú plienku. Pri vzniku plienok stálo ako ekologické hľadisko a odpad vznikajúci používaním jednorazových plienok tak zloženie konvenčných plienok z plastu z oleja. Po piatich rokoch výskumu, tvrdej práce svoj život úplne zmenila z právnika na ekologického podnikateľa. Prvé prototypy plienok sama navrhovala a skúšala na svojom dieťati. Vybudovala novú značku plienok Naty, ktoré sú plne funkčné, cenovo porovnateľné s bežnými plienkami a majú minimálny dopad na životné prostredie.

Prvé prototypy plienok sama vyrábala a skúšala na svojom dieťati. Vybudovala novú značku plienok Naty, ktoré sú plne funkčné, cenovo porovnateľné s bežnými plienkami a majú minimálny dopad na životné prostredie.

Eco by Naty je dnes popredný inovatívny ekologická spoločnosť. Stále hľadajú nové možnosti a 15% obratu venujú na výskum a vývoj nových produktov. Eco by Naty vyrába detské plienky, detskú kozmetiku a dámsku intímnu hygienu v 14 závodoch v Európe a v Turecku.

Značka Eco by Naty je lídrom na trhu ekologických plienok a je prvou značkou na svete, ktorá získala náročnú certifikáciu "OK biobased" (Vincotte). Certifikácia potvrdzuje, že výrobky Eco by Naty sú ekologické a veľké množstvo vstupných surovín pri výrobe plienok a obrúskov je biologicky odbúrateľné.

Eco by Naty používajú suroviny s FSC certifikáciou, ktorá zaručuje, že použité drevo, pochádza z lesa, ktorý je obhospodaruje šetrným spôsobom s princípmi trvalej udržateľnosti.

Plienky Eco by Naty sú certifikované "Swedish Asthma And Allergy Association" a odporúčajú pre deti trpiace alergiami, intoleranciou, astmou alebo inak citlivou pokožkou.

Produkty Eco by Naty sú bez živočíšnych zložiek a nie sú testované na zvieratách.

 

vincoteICEA-logo Global_Organic_Textile_Standard_logo

 

Hmotnosť 0.06 kg
Zloženie Bez parabénov, Vegan, Bez silikónov
Šetrnost k přírodě a ľudom netestované na zvieratách, recyklovateľné obaly
Výroba Španielsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: