Sonett Prací gel Sensitive 2 l

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 

Tekutý prací gél Neutral na biele i farebné prádlo pre ručné pranie i pranie v práčke pri teplotách 30 - 95 ° C určený pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou.

Bežná cena €13,43
Ušetríte €2,69 (–20 %)
€10,74 / ks
Značka Sonett
Kategória Pracie prostriedky
Položka bola vypredaná...
 

Rada Neutral je určená pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Tekutý prací gél na biele i farebné prádlo, pre ručné pranie i pranie v práčke pri teplotách od 30 ° C do 95 ° C. Špeciálne zloženie bez éterických olejov, konzervantov a farbív nedráždi ani tú najcitlivejšiu pokožku.

Mydlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleja sa v tomto tekutom pracom prostriedku vzájomne posilňujú a dopĺňajú. Pri výrobe mydla sa repkový olej z ekologického poľnohospodárstva zmydelňuje za pomoci lúhu draselného zvláštnym postupom bez privádzania tepla zvonku. Mydlo ako aktívna mycia látka v sebe jedinečným spôsobom spája všetky, pre proces prania nevyhnutné vlastnosti zmáčania nečistôt a ich rozpúšťania. V tomto účinku je mydlo zosilňované cukrovým tenzidom a derivátmi kokosového oleja, ktoré sa získava z čisto rastlinných surovín cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými premenami za pomoci kyselín. Zároveň je touto kombináciou odstránená nevýhoda mydla ktorou je tvorba vápenatého mydla, ktoré sa pri nepresnom dávkovaní aviváže môže usadzovať na prádle. Alkohol, ktorý sa získava skvasením rastlinných škrobov, slúži k tomu, aby bol prací prostriedok udržovaný v tekutom stave, a umožňuje tak vysokú koncentráciu aktívnej čistiacej látky.

Mydlo z rastlinných olejov má oproti všetkým ostatným čistiacim látkam tú zvláštnosť, že bezprostredne po použití sa s vápnikom obsiahnutým vždy v odpadovej vode zlučuje na vápenaté mydlo a samo sa tak neutralizuje vo svojom povrchovom účinku na vodné organizmy (primárne odbúravanie). Vápenaté mydlo je potom zo 100% rozkladané mikroorganizmami na oxid uhličitý a vodu (sekundárne odbúravanie). Pri procese výroby cukrových tenzidov a derivátov kokosového oleja sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku získavajú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre plne zachované. Preto je pre mikroorganizmy jednoduché tieto tenzidy plne odbúrať. Mydlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleja považuje organizácia OECD za biologicky ľahko odbouralené.

Odporúčané použitie: 1 uzáver = 40ml. Pranie v práčke: na 4,5kg prádla: mäkká voda: 50-100ml, stredne tvrdá voda: 100ml + 40ml zmäkčovadla, tvrdá voda: 100ml + 60ml zmäkčovadla. Pri teplotách od 50 ° C pridajte 60 ml Bielidla Sonett. Ručné pranie: 40 ml na 5l vody.

Zloženie: Aqua, potassium soap *, alkylpolyglucoside C8-16, sodium C8-14 fatty alcohol sulphate, alcohol, sulphated castor oil, potassium citrate (* certified organically grown).

Výrobky Sonett sú 100% odbúrateľné, v horizonte niekoľkých hodín až dní sa vo vode úplne rozložia na bežné prírodné zložky. Sonett odmieta používať prísady škodlivé pre životné prostredie a pre zdravie človeka. Suroviny použité pri výrobe pochádzajú z bio-dynamického alebo ekologického poľnohospodárstva alebo voľného zberu. Voda použitá pri výrobe je bio-dynamicky rytmizovaná a do produktov Sonett sú pridávané zmesi energeticky silných bylín a esencie drahých kameňov a kovov. Sonett je ako jediný výrobca ekodrogérie držiteľom dvoch ekocertifikátů. Certifikát Eco Control a Eco Garantie.

Hmotnosť 2.4 kg
Zloženie Bez parabénov, Vegan, Bez SLS/SLES, Bez silikónov
Typy pokožky citlivá pokožka
Certifikace Vegan Society
Šetrnost k přírodě a ľudom netestované na zvieratách, recyklovateľné obaly, rozložiteľné v prírode, Eco Control, Eco Garantie
Výroba Nemecko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: