Planet Pure

PLANET PURE

Rakúska spoločnosť Planet Pure sa výrobe ekologických pracích a čistiacich prostriedkov venuje už od roku 1999. Svojou snahou pomáha chrániť životné prostredie, znižuje spotrebu odpadov a celkovo pozitívne pôsobí na trvalo udržateľný rozvoj.

Cieľom značky je výroba produktov, ktorých zloženie je čisto prírodné, aby čo najmenej zaťažovalo životné prostredie. Heslá, ktoré vystihujú túto spoločnost sú: šetrnosť, obnoviteľnosť, férovosť, sociálna spravodlivosť, prírodné ingrediencie. Čo sa týka mechanizmov výroby, uprednostňuje Planet Pure skôr ručnú výrobu než mechanické stroje a výrobné pásy. Viac ako 50% pracovnej sily teda tvoria skutoční ľudia, nie stroje.

V oblasti zloženia sa spoločnosť riadi prísnymi štandardmi, ktoré sa vzťahujú na tak nutnú prírodnosť používaných látok, tak na ich nezávadnosť z hľadiska testovania na zvieratách a tiež ich ekologický pôvod. Najvyššiu kvalitu zaručujú mnohé eko certifikáty, ako napríklad BDIH alebo rakúska značka pre bio produkty ABG - Austria Bio Garantie.

Planét Pure je spoločnosť vyrábajúca veľmi účinné bio čističe pre domácnosť. Hlavnou umývacou zložkou väčšiny produktov je saponín (prírodný penidlo a čistič) z mydlových orechov. Mydlové orechy Samu Soap Nuts sú čisté, prírodné a bez úprav. Orechy sa zbierajú vo voľnej prírode, v Himalájach.

Žiaden tovar od výrobcu Planet Pure nebol nájdený....