NAT Tampóny z organickej bavlny Super Plus 16 ks

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Dámske tampóny vyrobené zo 100% z vysoko absorpčnej BIO bavlny. Sú vysoko priedušné, prirodzene extra savé a dokonale spoľahlivé.

€2,76 / ks
Značka NAT Nice & True
Kategória Tampóny
Položka bola vypredaná...
 

Dámske tampóny vyrobené zo 100% z vysoko absorpčnej BIO bavlny. Sú vysoko priedušné, prirodzene extra savé a dokonale spoľahlivé.

Hygienické pomôcky NAT vychádzajú z tvaru ženských kriviek a sú rovnako pohodlné aj spoľahlivé ako bežne dostupné vložky či tampóny.

Dámske vložky a tampóny NAT neobsahujú žiadne syntetické vlákna, žiadne chemikálie, žiadnu parfumáciu a rešpektujú tak potreby aj extrémne citlivej pokožky.

Vhodné pre:

silná menštruácia (označenie: 4 kvapky)

Kľúčové vlastnosti:

  • zdravie bezpečná intimná hygiena

  • vysoko absorpčná schopnosť bavlny

  • 100% vyrobené z certifikovanej GOTS bavlny 

  • nebielené chlórom

  • hypoalergénne

  • dermatologicky testované

  • 100% v prírode odbúrateľné

  • vyrobené v Európe  

Náš tip: 

Bio intímna hygiena je vhodná aj pre extrémne citlivú pokožku.

Zloženie: 

Povrch aj jadro tampónu 100% bio bavlna. Krabičky sú z recyklovaného papiera.

Intímna hygiena NAT je zdravie bezpečná.

Značka NAT používa na výrobu tampónov certifikovanou 100% BIO bavlnu. Použitá Bio bavlna je dvoma nezávislými organizáciami certifikovaná ako organická.

Bio bavlna je jedným z najúžasnejších darov prírody. Má dokonalé absorpčné schopnosti. Organická bavlna prirodzene absorbuje až 20-násobok svojej hmotnosti. Navyše je jemná, mäkká, hebká a nikdy pokožku nepoškriabe. Je dokonale priedušná a nebráni pokožke dýchať. Jej pH je kompatibilný s pH pokožky.

Konvenčné produkty obsahujú niečo, čo sa nazýva SAP, čo je skratka pre Super absorpčné polyméry, ktoré sú vyrobené z polymérov získaných z ropy. Väčšina bežne dostupné ženskej hygieny obsahuje povrchovo aktívne látky, lepidlá a prísady, ktoré sú bielené chlórom a vytvárajú stopy dioxínu. Aj keď sú malé, sú karcinogénne a môžu viesť k nebezpečným zdravotným komplikáciám. Štúdie ukazujú súvislosť zdraviu škodlivých zložiek ako parfumácie, farby, polyetylén (PET), polypropylén a polypropylén glykol s narušením menštruačného cyklu, rakovinou či neplodnosťou.

Intímna hygiena NAT šetrí prírodu.

Tampóny NAT sú v prírode 100% rozložiteľné, kompostovateľné vďaka používaniu inovatívnych ekologických materiálov ako je bavlna a kompostovateľný bioplast.

Lepiace pásky a krabičky sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Vrecko je vyrobený z polyméru kukuričného škrobu. Tým, že sú rozložiteľné a recyklovateľné znižujú množstvo pevného odpadu.

Konvenčné intímna hygiena je v prírode neodbúrateľná, pretože je vyrobená na báze ropných plastov. Priemerná žena použije najmenej 300 tampónov ročne a z vložiek vznikne cca 5 kilogramov odpadu ročne. S týmito údajmi môžeme spočítať, že žena za svoj život môže využiť až 11 000 tampónov alebo 250 kilogramov vložiek!

Navyše výroba prebieha v Európe a nedochádza pri transporte produktov k znečisťovaniu oceánov a ovzdušia.

Výrobca: Ontex Global, Mayen, Nemecko.

Európska značka NAT alebo ak Nice to your Body and True vyrába dámsku intímnu hygienu s vysokým podielom bavlny, ktorá má vysokú savosť a je jemná k citlivej pokožke intímnych partií.

Vložky ani tampóny NAT nie sú bielené chlórom, neobsahujú žiadne nežiadúce látky ako mlieka a parfumácie. Sú hypoalergénne a dermatologicky testované.

Jej hlavnou hodnotou je dodržiavanie vysokej kvality výrobkov s dôrazom na vplyv na životné prostredie či už pri výrobe alebo rozložiteľnosti produktov v prírode po ich použití. Pri výrobe hygienických pomôcok NAT sa využívajú najnovšie vedecké technológie a postupy, ktoré korešpondujú s moderným životným štýlom každej ženy. Výroba prebieha v závodoch v Európe, s čo najnižším dopadom na životné prostredie.

Použitá bavlna na výrobu tampónov má certifikáciu GOTS (Global Textiles Standard). To znamená, že je obnoviteľná a udržateľná a bola pestovaná podľa zásad poľnohospodárstva, bez pesticídov alebo iných chemikálií a v súlade s prírodnými cyklami. Produkty spĺňajú prísnu britskú certifikáciu Soil Association, ktorá sa zaoberá certifikáciou bio produktov zo všetkých oblastí ekologickej výroby. Prísne štandardy zaručujú vysokú kvalitu použitých surovín.

Obaly sú z recyklovaných materiálov. Papierové krabičky tampónov a slipových vložiek sú 100% recyklovateľné. Obaly vložiek sú z polyetylénu LDPE, ktorý je tiež ľahko recyklovateľný.

Európska značka NAT predstavuje cenovo dostupnú a zdravie bezpečnú intímnu hygienu pre modernú ženu.

Hmotnosť 0.05 kg
Zloženie Vegan
Certifikace GOTS, Organic Soil Association
Šetrnost k přírodě a ľudom netestované na zvieratách, recyklovateľné obaly, rozložiteľné v prírode
Výroba Nemecko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: