Yellow & Blue Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí 2 l

Neohodnotené
 
 

Obľúbené mydlové orechy v ľahko dávkovateľné gélovej konzistencii na šetrné pranie farebnej bielizne s príjemnou vôňou levanduľovej silice. Koncentrovaný gél vydrží až na 66 praní.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
27.1.2022
€12,35 / ks    
Značka Yellow & Blue
Kategória Pracie prostriedky
 

Koncentrovaný gél na šetrné pranie farebnej bielizne, ktorého základom je výťažok z mydlových orechov v biokvalite sa silicou z levandule. Výťažok z mydlových orechov v biokvalite získaný najšetrnejší metódou extrakcie za studena. Je vhodný pre všetky druhy prádla a pranie pri všetkých teplotách i pre ručné pranie. Prací gél z mydlových orechov je veľmi vhodný aj pre pranie detského oblečenia a farebných látkových plienok. 

Obľúbené mydlové orechy v ľahko dávkovateľné gélovej konzistencii až na 66 dávok šetrného prania farebnej bielizne.  Koncentrát je skvelé riešenie pre vás (neplatíte za zbytočnú vodu) i prírodu (menej obalov aj paliva na prepravu).

Tip: Rozvoňajte bielizeň prírodnými silicami z éterických olejov podľa vlastného výběru- levandule, pomaranč a vavrín.

Odporúčané dávkovanie na 4-5 kg ​​bielizne:   Teplota prania             Dávka mydlových orechov      Mäkká voda                Tvrdá voda
                                                                        Do 60 ° C                                                                  12 g (1 pol. Lyžica)     15 g (1,5 pol. Lyžice)
                                                                        Nad 60 ° C                                                                15 g (1,5 pol. Lyžice)  18 g (2 pol. Lyžice)

Orechy sú v bio kvalite, účinnosť neklesá, skôr naopak - saponín sa môže viac uvoľňovať. Len je potreba viac dbať na utiahnutie vrecka, aby sa šupky nerozutekly po práčke. Pri tvrdej vode: dávku zvýšime až na 60 ml. Pri väčšom znečistení prádla: bielizeň pred samotným praním necháme odmočiť niekoľko desiatok minút vo vode do 40 ° C, škvrny pred praním ošetríme Yellow & Blue Citrónovým mýdlem nebo keďže žlčové mydlom.

DESATORO EKOPRANI

1. Vo tvrdej vode sa ťažko perie: Uľahčite si prácu a zistite si tvrdosť vody testovacími pásky. Tvrdú vodu upravte zmäkčovač.

2. Triedime: Bielizeň vytrieďte nielen podľa materiálov a farieb, ale tiež podľa stupňa znečistenia.

3. Namáčíme: Celkovo viac znečistené prádlo pred praním namočte do vody s pridaním Puer Odstraňovače škvŕn. Výrazne tým uľahčíte samotný proces prania a môžete potom zvoliť oveľa šetrnejšie prípravky k samotnému pranie.

4. Na škvrny cielene, nie plošne: Jednotlivé škvrny na inak bežne znečistenom textile ošetrite Keďže žlčové mydlom.

5.Téměř hotovo ... Po namáčanie a použití žlčového mydla je polovica práce za vami. Bežne znečistené prádlo alebo bielizeň po namáčanie či ošetrení žlčovým mydlom teraz stačí vyprať v mydlových orechoch, mýdlovýcj vločkách či gélu z mydlových orechov.

6. Aby biela bola skutočne biela (a nebol to len optický klam): K bielemu bavlnenému prádlu pridajte do pracieho kúpeľa bieliace prášok PUER, bielizeň bude skutočne biele, nie iba "opticky zjasnenie".

7. V studenej vode perie chémie (alebo valcha): Ak to materiál umožňuje, perte najmenej na 40ºC. Účinné pranie v studenej vode vyžaduje oveľa viac chémie (alebo mechanické práce), pritom ušetríte len pár desiatok halierov na ohrievanie vody.

8. Veledůležité plákanie: Pre záverečnú plákacie kúpeľ používajte máchadlo, ktoré vypláchne z bielizne zvyšky pracieho prostriedku a zneutralizuje pH bielizne. Najmä dôležité pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. S máchadlem nie je nutné použiť aviváž ..

9. Perieme - a kto perie práčku? Práčku pravidelne čistite od vodného kameňa, nečistôt a mastných usadenín zmesou odstraňovače škvŕn a usadenín.

10. Slnko v duši: Bielizeň sušte najlepšie na slnku - slniečko bielizeň prevonia a biele prádlo ešte viac vybieli.

Yellow & Blue volí suroviny tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Pri výrobe produktov používajú revitalizovanú vodu. Produkty nie sú testované na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá.

Bezpečnosť: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie. Použitý obal po dôkladnom vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

Výhodné a ekologické balenie! Nový kartónový obal ušetrí 75g plastov!

Zloženie: 5-15% uhličitan sodný, <5% extrakt z mydlových orechov, chelačné činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný lieh, xantánová guma, prírodné levanduľová silica (Lavandula intermedia, obsahuje parfum: linalool), benzoan sodný.

Spoločnosť TIERRA VERDE s.r.o. vyrába tovaru pod vlastnou značkou YELLOW & BLUE (mydlové orechy a ekodrogérie), TIERRA Organic (biobavlna), GAIA CUP (menštruačné kalíšky) a BORN AGAIN (recyklované obaly a výrobky). Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je československou spoločnosťou bez zahraničnej účasti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: