Yellow & Blue Prací gel z mýdlových ořechů na vlnu a jemné prádlo 2 l

Neohodnotené
 
Akcia Novinka Zväčšiť
 

Obľúbené mydlové orechy v ľahko dávkovateľné gélovej konzistencii na šetrné pranie s prídavkom lanolínu pre väčšiu ochranu jemnej bielizne, vlny i merinovlny. Výhodné a ekologické balenie!

Bežná cena €17,16
Ušetríte €2,57 (–15 %)
€14,59 / ks
Značka Yellow & Blue
Kategória Pracie prostriedky
Položka bola vypredaná...
 

Koncentrovaný prací gél Yellow & Blue s prídavkom lanolínu pre pranie a ochranu jemnej bielizne, vlny i merinovlny. Základom je výťažok z mydlových orechov v biokvalite získaný najšetrnejší metódou extrakcie za studena. Lanolín je látka, ktorá sa prirodzene tvorí na srsti oviec a zaisťuje tepelne izolačné vlastnosti a vodeodolnosť vlny.

Hlavnou odlišnosťou tohto prípravku je, že aj pri opakovanom praní udržuje vlákna vlny pružná. Vhodný pre vlnený textil (svetre, ponožky, ...) a funkčné športové oblečenie z merinovlny. Koncentrát vystačí na vypranie až 66 práčok.

Odporúčané dávkovanie na 4-5 kg ​​bielizne:
Teplota prania          Dávka mydlových orechov     Mäkká voda               Tvrdá voda
Do 60 ° C                                                               12 (1 pol. Lyžica)       15 g (1,5 pol. Lyžice)
Nad 60 ° C                                                             15 g (1,5 pol. Lyžice) 18 g (2 pol. Lyžice)

Orechy sú stále v bio kvalite, účinnosť neklesá, skôr naopak - saponín sa môže viac uvoľňovať. Len je potreba viac dbať na utiahnutie vrecka, aby sa šupky nerozutekly po práčke. Pri tvrdej vode: dávku zvýšime až na 60 ml. Pri väčšom znečistení prádla: bielizeň pred samotným praním necháme odmočiť niekoľko desiatok minút vo vode do 40 ° C, škvrny pred praním ošetríme Yellow & Blue Citrónovým mydlom alebo žlčové mydlom.

DESATORO EKOPRANÍ:

1. Vo tvrdej vode sa ťažko perie: Uľahčite si prácu a zistite si tvrdosť vody testovacími pásky. Tvrdú vodu upravte zmäkčovač.

2. Triedime: Bielizeň vytrieďte nielen podľa materiálov a farieb, ale tiež podľa stupňa znečistenia.

3.Namáčíme: Celkovo viac znečistené prádlo pred praním namočte do vody s pridaním Puer Odstraňovače škvŕn. Výrazne tým uľahčíte samotný proces prania a môžete potom zvoliť oveľa šetrnejšie prípravky k samotnému pranie.

4.Na škvrny cielene, nie plošne: Jednotlivé škvrny na inak bežne znečistenom textile ošetrite keďže žlčové mydlom.

5.Téměř hotovo ... Po namáčanie a použití žlčového mydla je polovica práce za vami. Bežne znečistené prádlo alebo bielizeň po namáčanie či ošetrení žlčovým mydlom teraz stačí vyprať v mydlových orechoch, mýdlovýcj vločkách či gélu z mydlových orechov.

6. Aby biela bola skutočne biela (a nebol to len optický klam): K bielemu bavlnenému prádlu pridajte do pracieho kúpeľa bieliace prášok PUER, bielizeň bude skutočne biele, nie iba "opticky zjasnenie".

7. V studenej vode perie chémie (alebo valcha): Ak to materiál umožňuje, perte najmenej na 40ºC. Účinné pranie v studenej vode vyžaduje oveľa viac chémie (alebo mechanické práce), pritom ušetríte len pár desiatok halierov na ohrievanie vody.

8. Veledůležité plákanie: Pre záverečnú plákacie kúpeľ používajte máchadlo, ktoré vypláchne z bielizne zvyšky pracieho prostriedku a zneutralizuje pH bielizne. Najmä dôležité pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. S máchadlem nie je nutné použiť aviváž ..

9. Perieme - a kto perie práčku? Práčku pravidelne čistite od vodného kameňa, nečistôt a mastných usadenín zmesou odstraňovače škvŕn a usadenín.

10. Slnko v duši: Bielizeň sušte najlepšie na slnku - slniečko bielizeň prevonia a biele prádlo ešte viac vybieli.

Yellow & Blue volí suroviny tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Pri výrobe produktov používajú revitalizovanú vodu. Produkty nie sú testované na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá.

Bezpečnosť: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie. Použitý obal po dôkladnom vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

Zloženie: 5-15% neiónový tenzid rastlinného pôvodu, lanolín, extrakt z mydlových orechov; <5% chelačné činidlo (EDDS), denaturovaný lieh, benzoan sodný, xantánová guma.

Spoločnosť TIERRA VERDE s.r.o. vyrába tovaru pod vlastnou značkou YELLOW & BLUE (mydlové orechy a ekodrogérie), TIERRA Organic (biobavlna), GAIA CUP (menštruačné kalíšky) a BORN AGAIN (recyklované obaly a výrobky). Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je československou spoločnosťou bez zahraničnej účasti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: