Breberky Bavlněná rouška dětská 7-12 let Rytíři 1ks

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 • 1 z 2
 

Dvojvrstvové ochranné rúško na tvár pre deti s vreckom na filter ochráni v období viróz. 

 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
7.6.2023
€7,56 / ks    
Značka Breberky
Kategória Hygienické potreby
 
Dvojvrstvové ochranné rúško na tvár pre deti ochráni v období viróz. Látkové rúška môžu zastaviť jemné kvapôčky zo slín, pomocou ktorých sa vírus ďalej šíri.
 
Látkové rúško podľa štúdií môže zachytiť takmer 80% všetkých vykašlaných infekčných častíc, čím ju možno takmer porovnať s rúškom chirurgickou, ktorá ich zachytí až 85%.
 
Rúško má špeciálne vrecko na dodatočný filter, ktorý chráni pred vdychovaním vírusov a baktérií. Ako filter odporúčame použiť Perlan.
 
Látkové rúško možno používať opakovane, ale je nutné ju sterilizovať, teda najlepšie vyvariť a vyžehliť.
 
Kľúčové vlastnosti:
 
 • ochrana pred nákazou a šírením kvapôčok
 • špeciálne vrecko na dodatočný filter
 • veľkosť pre deti 7-12 rokov
 • je možné používať po sterilizácii opakovane
 • šetrí prírodu
 
Náš tip:
 
Aplikujte pár kvapiek éterického oleja Eukalyptus alebo Ravintsara alebo Tea tree na dýchacie rúšku alebo na filter vložený do rúška a zosilníte tak jej preventívny účinok.
 
Odporúčané použitie:
 
 1. Pred prvým použitím vyperte a sterilizujte parným žehlením.
 2. Pred manipuláciou s rúškom je vhodné mať vždy čisté a vydezinfikované ruky.
 3. Snažte sa dotýkať iba okrajov rúška, čo najmenej siahať na stred a prednej časti rúška.
 4. Po zložení rúška si umyte a dezinfikujte ruky.
 5. V prípade použitia filtra ho pravidelne vymieňajte.
 6. Meňte rúško ideálne každé 4 hodiny, maximálna jednorazová doba je 8 hodín.
Zloženie:
 
Vrchná vrstva je jednostranný fleece (100% polyester), tento materiál zvolili z dôvodu lepších filtračných vlastností. Dotyková vrstva je z bavlneného úpletu (95% bavlna, 5% elastan).
 
Látkové rúško je bezpečné.
 
Látkové rúško podľa štúdií môže zachytiť takmer 80% všetkých vykašlaných infekčných častíc, čím ju možno takmer porovnať s rúškou chirurgickou, ktorá ich zachytí až 85%. Nielen chráni, ale zabraňuje aj šíreniu vírusov.
 
Rúško pravidelne sterilizujte.
 
Pre sterilizáciu rúško vyvarte minimálne 5 minút alebo vyperte na 90 stupňov aspoň 30 min. Tak sa dôkladne zničí všetky mikroorganizmy. Nechajte usušiť. Potom ešte vyžehlite ideálne parou. Ak nemáte parnú žehličku, potom aspoň na najvyšší stupeň po dobu 5 minút. Rúško nečistite chemicky.
 
Látkové rúško meňte pravidelne.
 
Rúško meňte ideálne každé 4 hodiny, pretože počas nosenia zvlhne, čo zhoršuje jej filtračné vlastnosti a jej účinnosť je tak znížená až o 6%. Čím dlhší čas budete mať rúško na sebe, tým horšie budú jej filtračné vlastnosti - doba maximálneho nosenia by nemala presiahnuť 8 hodín v kuse. Použité rúško vložte ideálne do vrecka, aby nekontaminovali veci vo svojom okolí. Rúško by sa malo meniť a sterilizovať po každom použití, najmä ak sa pohybujete medzi väčším množstvom ľudí.
 
Výrobca: Breberky, Česká republika.
 
Breberky vyrábajú s láskou v Poděbradoch látkové hygienické, moderné látkové plienky a oblečenie z prírodných vysoko kvalitných materiálov a veselých vzorov. Použité materiály pochádzajú z Českej republiky, sú vysoko kvalitné a majú atest pre deti do 3 rokov či Oeko-Tex clas I.
 
S myšlienkou látkování prišla Eliška, zakladateľka, v roku 2015. Okrem vyrábanie kvalitných a prírodu šetriacich produktov si dala za cieľ podieľať sa aj na zamestnávanie sociálne znevýhodnených. Vo svojej dielni zamestnáva predovšetkým mamičky školských a školkových detí, ľudí s čiastočným invalidným dôchodkom a spolupracuje aj s miestnou chránenou dielňou.
 
Hmotnosť 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: